See, mida me Paasapühal mälestame ei ole lihtsalt sündmus, Issand seadis meile kohtumise meie endi eludega, ja Paasapühast Paasapühasse, ta toob meid Temale lähemale. Ta toob meid pääste ja armastuse poole lähemale! See on see, mis Temal on inimkonna jaoks!

Paljude kristlaste jaoks on kaks küsimust väga tähtsad. Need küsimused on fundamentaalsed ja ei ole maailma ajaloo jooksul muutunud: kes on Jumal ja mis on armastus?


Kes on Jumal? Mõnede jaoks ei ole see küsimus selge, sest inimesed vaatavad selle peale läbi materiaalse maailma ja saavad valesti aru vabaduse perspektiivist. Kuid inimeste jaoks, kes otsivad midagi rohkemat, kelle jaoks on side Jumalaga väga tähtis, küsivad: –"kes on elav Jumal?"

Ristil on imetlusväärne jõud. Läheneme nendel päevadel eriliselt pühale ristile. Rist tõmbab meid oma lähedale ja me soovime kogu hingega kummardada risti, sest nii nagu on öelnud püha piiskop Kreeta Andreas, et kui poleks risti, Ristilöödut...kui risti poleks olnud, siis poleks surma võidetud, põrgust poleks välja kirjutatud.

Kui me aga austame Jeesuse risti, ei tohi me unustada seal risti all seisvat Jeesuse ema. Püha Bernard on öelnud: “Oo, meie püha Ema, sinu hinge läbistas mõõk.. valu tungis su hinge ja nii me kutsume sind enam kui märtriks, sest sina osalesid oma Poja märtrisurma füüsilistes kannatustes risti all.” - Me oleme risti all koos Tema emaga.

Nendel pühadel ja tasastel päevadel embame püha risti ja palume Valuema eeskostet, et ta aitaks meil hingeliselt läbi elada oma Poja kannatust, tema valurikast surma ja seejärel meie Issanda Jeesuse Kristuse ülestõusmist.

Isa Artur
Pühal Nädalal 2020

Copyright © 2020 Katoliku Kirik Eestis. All Rights Reserved.

Search