Suure nädala mõtisklus. Vaikne teisipäev

Ent Jumal on alati meiega!

Mõnikord lubab Ta meil kogeda teatud olukordi, et tugevdada meie usku ning näidata, et Ta on Issand ja meie Isa. Tänane sõnaliturgia on täis lootust. Psalmis loeme: “Sest sina oled mu lootus, Issand Jumal. Sa oled mu kindel lootus mu noorpõlvest. Sinule ma olen toetunud sündimisest, sa oled kandnud mu eest hoolt emaihust alates“. Need sõnad on palve Jumala poole, millega palutakse abi ja kaitset. Psalmi autor kiidab Jumalat Tema hoole eest.

Sel keerulisel ajal, mida praegu läbi elame, on meil võimalus hüüda Jumala poole ja paluda Temalt armu. Palugem iga päev, et Jumal muudaks kurbuse rõõmuks ja meeleheite lootuseks. Selles olukorras, mil hirm kasvab, peaksime kristlastena Jumalale lootma.

Tänagem Issandat kõige eest, mis me oleme Temalt saanud: kõigi hüvede eest; inimeste eest, kellega me oleme kohtunud; looduse ja elu eest. Võib-olla on see aeg selleks, et võiksime õppida hindama seda, mida me pole kunagi väärtustanud. Üks paastuaja ja rekollektsiooni eesmärke on tugevdada meie suhteid Jumalaga. Tänavune paastuaeg on meile nagu rekollektsioon, mille sarnast me pole kunagi kogenud.

Mõne päeva pärast tähistame Ülestõusmispühi. Jeesuse üles tõusmine surnust andis jüngritele taas rõõmu. Andku need pühad meile rõõmu sellest, et Jeesus elab tõesti ja ületab meie kõik mured ja hirmud - „Kes usub, pole mitte kunagi üksi.“

Isa Tomasz

 

 

Copyright © 2020 Katoliku Kirik Eestis. All Rights Reserved.

Search