Püha Tool andis välja uue dokumendi, täpsemalt juhendi, katoliikliku hariduse edendamiseks ning dialoogi kujundamiseks tänases ühiskonnas. Avaldatud dokument pealkirjaga "Katoliku koolide identiteet ja dialoogikultuur" on lühike ja praktiline vahend katoliiklikele koolidele oma identideedi kujundamiseks. Juhend võimaldab mõista kuidas katoliiklikud koolid saaksid paremini teostada evangeliseerimist ning kuidas aidata kaasa vennalikuma maailma ülesehitamiseks koos kirikuga.
Kirik on ema ja õpetaja ning seega tuleb integreerida kirikuõpetused hariduse edasiandmise põhimõtetega, kus evangeliseerimine ja integreeritud haridus on omavahel põimunud.Uus dokument palub õpetajatel olla Kristuse tunnistajateks; teha efektiivsemat koostööd vanemate ja õpetajate vahel ning katoliiklike ja mitte-katoliiklike koolidega. Katoliiklike koolide mõiste peab kandma kogukonna meelsust, mis hoiab vabaduse ja heategevuse evangeelset vaimu, pakkudes seega solidaarsust ja samas edendades solidaarsust usklike ja mitte-usklike vahel.
Dokumendis on esiletõstetud nn hoolduskultuuri mõiste, et edastada väärtusõpetust igale inimesele, olenemata kogukonnast, keelest, etnilisest päritolust, usust, rahvustest jne. Tuleb samuti kõikide põhiõigusi tunnustada ja kõike, mis sellest tulenevad.
Konstantses dialoogis kogu kogukonnaga ei tohi katoliku haridusasutused olla suletud mudelid, kus ei ole ruumi neile, kes ei jaga katoliku usku. Kuid tuleb samas teadlikult säilitada ja kasvatada oma kristlikku identiteeti.
Kuna katoliku koolid kujutavad endast kristliku kultuuri evangeliseerimist, isegi riikides ja linnades, kus selleks on ebasoodsad tingimused, tuleb alati lootuses leida vahendeid, kasutades loovust, leida piisavalt võimalusi selle realiseerimiseks.
Vatikani pressiosakonna info põhjal, 31.märtsil 2022.
Dokument on leitav siit (inglise keeles): instruktsioon.
Foto: Katoliku kool Liibanonis (Vatican News)