31. oktoobrist 12. novembrini 2021 Šotimaal Glasgow's koguneva ÜRO tippkohtumise eel allkirjastasid sajad usujuhid viielt kontinendilt ühisavalduse "Püha rahvas, püha süda", milles kutsutakse üles reageerima kliimamuutustele ja pandeemiakriisile maailmas. Allakirjutanute hulgas on katoliiklikke ja teisi kristlikke juhte.
Väljendades muret kiireneva kliimahäda ja COVID-19 tekitatud kahju pärast, ütlevad allakirjutanud, et palju parem tulevik on võimalik, kui meie ühist reageerimist pandeemiale ja kliimakriisile juhib kaastunne, armastus ja õiglus, sest hea elu on seotus – üksteisega ja kogu loodusega.
Usujuhtide sõnul peaksid Šotimaal kohtuvad valitsused pühenduma tegudele, mis ei põlistaks vananenud majandussüsteemi, mis toetub fossiilkütustele ning just nende metsade, vete, ookeanide ja muldade hävitamisele, mis teevad elu võimalikuks maal. Selle asemel peaksid nad kiirendama taastuvenergia arengut; tagada universaalne juurdepääs puhtale veele ja õhule, taskukohasele puhtale energiale. Veelgi enam, rikkad riigid peavad võtma vastutuse suurema osa heitkoguste vähendamise eest, et toetada ülemaailmset õiglast üleminekut ning valmistuma tervitama neid, kes COVIDi ja kliimamuutuste tõttu on juba ümberasustatud. "Kaastunne, armastus ja õiglus ei nõua meist kõigist vähematki," rõhutavad usujuhid.
Avalduses loetletakse kümme soovitust, nn. nõudlust, et muuta see suundumus ümber: puhas energia; kaastundlik rahandus; tööhõive; põlisrahvaste enesemääramine; sisserändajate külalislahkus; keskkonna, elurikkuse taastamine; fossiilkütustest ja ekspluateerivast põllumajandusest loobumine; rikaste riikide kliimareparatsioonid; julge usukogukonna juhtimine.
Finantsinstitutsioonide poole pöördudes väidavad allakirjutanud, et nad peavad loobuma ekspluateerival tulul põhinevatest süsteemidest, sest raha peab teenima ühist hüve, mitte ekspluateerima haavatavaid, hävitama loodust ja suurendama sissetulekute ebavõrdsust. Sellest tuleneb ka üleskutse finantsasutuste juhtkonnale kogu maailmas lõpetada uute fossiilkütuste ja keskkonda hävitava põllumajanduse infrastruktuuri rahastamine.
Usujuhid kutsuvad valitsusi üles kehtestama ja jõustama seadusi, mis kaitsevad inimesi ja maad. Lisaks kutsuvad nad jõukamaid riike üles võtma kohustuse jõuda 2030. aastaks kasvuhoonegaaside heitkoguste nullmäärani ning kiirendama finants- ja tehnoloogiasiiret vaesematesse riikidesse, et tagada ülemaailmne, õiglane üleminek nullile enne 2050. aastat.
Samal ajal on tuhanded inimesed üle maailma alla kirjutanud petitsioonile "Tervislik planeet, terved inimesed", mis on suunatud COP-i maailma liidritele. Algatust sponsoreerib Laudato sì liikumine (varem tuntud kui Global Catholic Climate Movement) ja see käivitati selle aasta mais Laudato Si nädala raames. Petitsioonis toetatakse muu hulgas siduvamate kokkulepete sõlmimist poliitikakujundajate vahel bioloogilise mitmekesisuse kriisi lahendamiseks ja õhusaaste heitkoguste vähendamiseks. Lisaks rõhutab see vajadust suurema teadlikkuse järele, mida toetab rohujuuretasandi kogukondade aktiivne kaasamine.