24. jaanuar on ülemaailmne kommunikatsioonipäev ja paavst Franciscus läkitas oma 55. ülemaailmse kommunikatsioonipäeva sõnumi kogu maailmale 23. jaanuaril Roomas.
Ühtlasi on ka 24. jaanuar ajakirjanike patrooni, eeskostja, Püha Francis de Sales mälestuspäev.
"Sel aastal," ütleb paavst Franciscus, "tahaksin pühendada selle sõnumi peakirjaga „Tule ja vaata”, inspiratsiooniks kogu avalikule suhtlusele. "See teema tuletab meelde Evangeeliumi kohta jüngrite esimestest kohtumistest Jeesusega, kes kutsus neid üles „Tulge ja vaadake”. See oli Jeesuse üleskutsetemaga suhtlemiseks.
Hiljem kutsus üks jüngritest, Püha Filippus, oma sõbra Nathanieliga rääkides teda üles "tulema ja vaatama" Messiat, kellega ta oli kohtunud.. Nii saab alguse kristliku usu edastamine: otseste teadmistena, mis on sündinud kogemustest, mitte kuuldustest, ütleb paavst Franciscus. Ta selgitab, et millegi nägemine on parim viis asjade tõeni jõudmiseks ja „iga sõnumi kõige ausam viis, sest teadmiseks peame kokku puutuma, laskma enda ees oleval inimesel rääkida, et tema tunnistus jõuaks kohale." Ajakirjanikud peavad paavst Franciscuse sõnul olema valmis minema sinna, kuhu keegi ei lähe, peab olema soov ise asju näha - „uudishimu, avatus, kirg“. Ta kiitis tõsiste riskidega silmitsi seisnud ajakirjanike julgust jagada rõhutute lugusid, vaeste kannatusi ja sõdu. "See oleks kaotus mitte ainult uudiste edastamise, vaid ka ühiskonna ja kogu demokraatia jaoks, kui need hääled vaibuksid," ütleb ta. "Kogu meie inimpere oleks vaesunud." Paavst Franciscus märgib, et paljud olukorrad nõuavad tänapäeval, et keegi „tuleks asju vaatama, nagu nad tegelikult on. Tema sõnul riskime tema sõnul asju näha vaid maailma rikkama osa pilgu läbi. See võib viia lahknevuseni meile saabuvate uudiste ja tegeliku vahel.
Interneti võimalused ja riskid märgivad ka tänapäevaste sidevahendite, eriti interneti tähtsust. "Internet koos oma arvukate sotsiaalmeediaväljenditega võib suurendada aruandluse ja jagamise võimet, pöörates palju rohkem pilku maailmale ning pidevale piltide ja tunnistuste tulvale." See võimaldab paljudel inimestel jagada oma lugusid ja olla tunnistajaks sellele, mida nad näevad ja kuulevad. Samal ajal hoiatab paavst Franciscus aga „sotsiaalmeedias leviva väärinfo levimise ohu eest“, mis on nüüd „kõigile ilmseks tulnud“. Internet on paavsti sõnul „võimas tööriist“, mis nõuab nii meilt suurt ettevaatlikkust ja vastutustundlikku hoolt teabe kasutamise eest. "Me kõik vastutame oma suhtluse, jagatava teabe eest, kontrolli eest, mida saame võltsuudiste vahel avaldada," ütleb ta. "Me kõik peame olema tõe tunnistajad: käima, nägema ja jagama."
Jeesuse sõnum oli lahutamatu isiklikust kohtumisest Temaga. „Tõepoolest Temas - kehastunud Logos - võttis Sõna näo; nähtamatu Jumal lasi ennast näha, kuulda ja puudutada. " See kehtib kogu suhtluse kohta, mis saab olla efektiivne ainult siis, kui see kaasab teisi kohtumisele, kogemusele, dialoogile, ütleb paavst Franciscus.
Evangeeliumi levitatakse isikliku kohtumise kaudu, nagu nähtub nende kogemusest, kes kohtusid Jeesusega või kuulsid Püha Pauluse sõnumit. "Nii saab ka Evangeelium elavaks meie endi päevil, alati kui me aktsepteerime inimeste veenvat tunnistust, kelle elu on muutunud Jeesusega kohtumisest."
Vaata kogu sõnumit inglise keeles SIIT.
Allikas: Vatikani uudised, 24. jaanuar 2021.