Apostelliku kirjaga “Patris corde” (“Isa südamega”) meenutab paavst Franciscus 150. aastapäeva, mil Püha Joosep kuulutati Kiriku patrooniks. Selle tähistamiseks on Püha Isa kuulutanud 8. detsembrist 2020 kuni 8. detsembrini 2021 välja „Püha Joosepi aasta“.
Püha isa kirjutas covid-19 pandeemia taustal "Patris corde" apostelliku kirja, mis tema sõnul on aidanud meil selgemini näha „tavaliste“ inimeste olulisust, kes sarnanevad Püha Joosepiga, "inimesega, kes jääb märkamatuks, igapäevase, diskreetse ja varjatud kohalolekuna", kuid kes on ka olulised Jumala päästmisloos. Õige pea on võimalik lugeda ka uut paavsti apostelliku kirja eesti keeles ja mõtiskleda Püha Joosepi üle, kes oli kutsutud Jumala teenimiseks ja kes "tegi koostööd ... lunastuse suures saladuses", nagu ütles Püha Johannes Paulus II.
Püha Joosepi kaudu ütleb Jumal meile justkui: "Ärge kartke!" sest „usk annab tähenduse igale sündmusele, olgu see siis õnnelik või kurb,” ja teadvustab meile, et „Jumal võib panna lilled kivisest maast üles kerkima”. Joosep „ei otsinud otseteid, vaid astus tegelikkusele vastu avatud silmadega ja võttis selle eest isikliku vastutuse”. Sel põhjusel "julgustab ta meid eranditult aktsepteerima ja tervitama teisi sellistena, nagu nad on, ja avaldama erilist muret nõrkade pärast" (Patris corde).
"Ainult õrn armastus päästab meid lõksude eest,” rõhutab paavst Franciscus ja kogeme Tema armu ja hellust kohtades Jumala halastust, eriti lepituse Sakramendis, sest „me teame, et Jumala tõde mitte meid hukka mõista, vaid hoopis tervitab, võtab vastu, toetab ja annab meile andeks". Paavst palub kõigil pöörduda Püha Joosepi poole palves temale pühendatud aastal.
Sel perioodil on ustavatel võimalus pühenduda palvele ja headele tegudele ning saada indulgentsi, et Püha Joosepi abiga pälvida lohutust ja leevendust tõsistest inimlikest ja ühiskondlikest viletsustest, mis piiravad tänapäeva maailma.
Täielik indulgents antakse ustavatele tavapärastes tingimustes (piht, Armulaua vastuvõtmine ja palve paavsti intentsioonide eest) katoliiklastele, kes mediteerivad vähemalt 30 minutit Issanda palvet, või osalevad vähemalt ühe päeva vaimsel taandumisel, mis hõlmab mõtisklust Püha Joosepist, või kes teevad Püha Joosepi eeskujul vaimseid või ihulisi halastustöid.