Paavst pühitses ametisse 13 uut kardinali

b_180_180_16777215_00_images_FOT0_2_CONCISTORO.jpg“Valvas olemine tähendab aga, et nüüd on öö. Me ei ela päevavalguses, vaid ootame koitu pimeduse ja väsimuse keskel. Tuleb päevavalgus, kui oleme Issandaga. Ärgem kaotagem südant: päevavalgus tuleb, öö varjud hajuvad ja meie kohtunikuks saab Issand, kes suri meie eest ristil. Tema tuleku ootuses valvsus tähendab seda, et me ei lase end heidutada. Elagem lootuses,“ ütles Paavst Franciscus uute kardinalide ametisse nimetamise tänumissa jutluses Püha Peetruse basiilikas, Roomas, esimese advendil.

Ta julgustas uusi kardinale järgmiste mõtetest: lähedusest ja valvsusest. Me alati peaksime Püha Isa sõnade järgi olema lähedased nii Jumala kui ligimese suhtes; samuti valvsad! “See on ka advendi ja selle liturgilise aasta esimene sõnum: peame tunnistama Jumala lähedust ja ütlema talle: "Tule veel kord meie lähedale, Issand Jeesus Kristus!" Jumal tahab meile lähedale tulla, kuid ta ei suru ennast peale; meie asi on talle pidevalt öelda: "Tule!"”.

Paavst lisas jutluse lõpus: “Äratage meid keskpärasuse unest; äratada meid ükskõiksuse pimedusest. Tule, Issand Jeesus, võta meie hajameelsed südamed ja tee nad valvsaks. Äratage meis endas soov palvetada ja vajadus armastada.” Need mõtted saatis Rooma piiskop Franciscus teele kogu kristlaskonnale esimese advendi puhul ja vast ametisse nimetatud uutele kardinalidele.

Paavst pühitses ametisse kokku 13 uut kardinali.

Kellest Rooma kuurias töötab kaks uut kardinali: piiskoppide sinodi peasekretär, Malta Mario Grech ja itaallane Marcello Semeraro, endine Albano piiskop ja uus Pühakute Kongregatsiooni perfekt, kelle alluvuses on ka Rooma faasis Peapiiskop Eduard Profittlichi õndsakskuulutamine.

Lisaks kuus piiskoppi Rwanda Kigali peapiiskop Antoine Kambanda; Ameerika Ühendriikide Washingtoni peapiiskop Wilton Gregory; Filipiinide Capizi peapiiskop Jose Fuerte Advincula; Tšiili Santiago peapiiskop Celestino Aós Braco; Brunei apostellik vikaar Cornelius Sim; Itaalia Siena peapiiskop Augusto Paolo Lojudice. Lisaks on paavst määranud ka Assisis asuva frantsiskaani Sacro Convento valvuri Mauro Gambetti kardinaliks. Nendele noorematele kui 80-aastastele kardinalidele on paavst Franciscus lisanud veel neli kardinali, kes on vanemad kui 80 aastat. Need on: Felipe Arizmendi Esquivel, Mehhiko San Cristóbal de Las Casase emeriitpiiskop; endine apostellik nuntsius Silvano Tomasi, endine ÜRO alaline vaatleja Genfis, kes töötas seejärel inimkonna  arengu edendamise osakonnas; Kaputsiinist isa Raniero Cantalamessa, paavstlik jutlustaja; ja Jumala Armastuse pühamust isa Enrico Feroci.

Foto: Vatikani meedia, 29.11.20202

Kontakt

Apostellik Administratuur Eestis
Vene 18
10123 Tallinn
Kantselei tel 6446367
kantselei.ppk@gmail.com

TOETA KIRIKUT!
Toeta kirikut vastavalt oma võimalustele ja südametunnistusele.
Ülekanded võib teha:
Rooma-katoliku kiriku Peeter-Pauli kogudus
a/k EE022200001120059545

Copyright © 2020 Katoliku Kirik Eestis. All Rights Reserved.

Search