Paavst nimetas uued kardinalid

b_180_180_16777215_00_images_paavstangelus.jpgKirikul on kolmteist uut kardinali. Üheksa neist on nooremad kui 80 ja seetõttu on neil õigus osaleda tulevases konklaavis. Neli on vanemad kui 80 aastat. Paavst Franciscuse teade tuli üllatusena pärast pühapäeva, 25. oktoobri Angeluse palvuse ettelugemist Roomas, püha Peetruse väljakul.

Rooma kuurias töötab kaks uut kardinali: piiskoppide sinodi peasekretär, Malta Mario Grech ja itaallane Marcello Semeraro, endine Albano piiskop ja uus Pühakute Kongregatsiooni perfekt, kelle alluvuses on ka Rooma faasis Peapiiskop Eduard Profittlichi õndsakskuulutamine.


Lisaks kuus piiskoppi Rwanda Kigali peapiiskop Antoine Kambanda; Ameerika Ühendriikide Washingtoni peapiiskop Wilton Gregory; Filipiinide Capizi peapiiskop Jose Fuerte Advincula; Tšiili Santiago peapiiskop Celestino Aós Braco; Brunei apostellik vikaar Cornelius Sim; Itaalia Siena peapiiskop Augusto Paolo Lojudice.

Lisaks on paavst määranud ka Assisis asuva frantsiskaani Sacro Convento valvuri Mauro Gambetti kardinaliks.

Nendele noorematele kui 80-aastastele kardinalidele on paavst Franciscus lisanud veel neli kardinali, kes on vanemad kui 80 aastat. Need on: Felipe Arizmendi Esquivel, Mehhiko San Cristóbal de Las Casase emeriitpiiskop; endine apostellik nuntsius Silvano Tomasi, endine ÜRO alaline vaatleja Genfis, kes töötas seejärel inimkonna  arengu edendamise osakonnas; Kaputsiinist isa Raniero Cantalamessa, paavstlik jutlustaja; ja Jumala Armastuse pühamust isa Enrico Feroci.

Kardinalid kannavad punast värvi, mis näitab nende valmisolekut ohverdada ennast usque ad sanguinis effusionem, see tähendab isegi vere hinnaga Peetruse järglase teenistuses.

Copyright © 2020 Katoliku Kirik Eestis. All Rights Reserved.

Search