Täna avaldas paavst Franciscus uue entsüklika, järjekorras neljanda, mis kannab ladinapärast nimetust Dilexit nos ja on pühendatud Jeesuse pühimale südamele.
Entsüklikas jälgib paavst Jeesuse Kristuse südame inimliku ja jumaliku armastuse traditsiooni ja asjakohasust, kutsudes üles uuendama pühendumist Jeesuse südamele, et mitte unustada usu õrnust, teenimisrõõmu ja missiooni innukust kirikus.
„Ta on meid armastanud", ütleb püha Paulus Kristuse kohta (vrd Rm 8:37), et me mõistaksime, et miski ei saa meid sellest armastusest lahutada (Rm 8:39)“ - nii algab paavst Franciscuse neljas entsüklika, mille pealkiri tuleneb algussõnadest Dilexit nos - ta on meid armastanud.
Paavst Franciscus selgitab, et kohtudes Kristuse armastusega, muutume võimeliseks looma vennalikke suhteid, tunnustama iga inimese väärikust ja töötama üheskoos ühise kodu eest“, märkides seoseid Dilexit nos ja tema sotsiaalentsüklikaid Laudato si' ja Fratelli tutti vahel, mis on varem juba tema sulest ilmunud.
Paavst Franciscus võtab seda entsüklikat kui palvet Kristuse pühimale südamele ja ta palub Issandat, et ta halastaks sellele kannatavale maailmale: "Vala sellele maailmale oma valguse ja armastuse aardeid, et meie maailm, mis tungib edasi vaatamata sõdadele, sotsiaalmajanduslikule ebavõrdsusele ja tehnoloogia kasutamisele, mis ohustavad meie inimlikkust, saaks tagasi kõige tähtsama ja vajalikuma asja: südame“ (31).
Soovitame kindlasti võtta aega ja lugeda.
Terviktekst on leitav (inglise keeles): DILEXIT NOS