Isa Antoni Więch Ukrainast. Ühe preestri tunnistus olukorrast Lvivis

wayofcrossTänu Peeter-Pauli kogudusepreestrile isa Tomasz Maternale, saime kontakti ühe Ukrainas elava preestriga - isa Antoni Więchiga, kes on vaimne juhendaja Lvivi peapiiskopkonna preestriseminaris.  Ta annab tunnistust pragusest igapäevasest tegevusest Ukrainas preestriseminari juures.

Seminari territooriumil asub palverändurite maja, mis on alates 24. veebruarist ajutine keskus Ida-Ukrainast pärit põgenikele, kes soovivad lahkuda Poola. Seminaris õpib kokku 15 preestrikandidaati.  Seega, ruumi jätkub aitamiseks seminaris.

Ukraina roomakatoliku kirik moodustab ametliku statistika kohaselt vaid 2% 44 miljonilisest Ukraina elanikkonnast. Täna nad aitavad kõiki, olenemata rahvusest ja usutunnistusest.

Iga päev saab abi üle 200 inimese. Nad saavad ööbida Lvivi palverännukeskuses pärast pikka riigi idaosa läbimist, end pesta ja midagi süüa.

Sõja esimesel nädalal, pärast Lvivist lahkumist, pidi enamik neist piiri ületamist mitu päeva ootama. Seal jagasid peapiiskopkonna Caritase vabatahtlikud sõjapõgenikele toitu. "Pagulastel osutatakse ka hingehoidu," ütles isa Antoni.  Iga päev pühitsetakse Missat kõigile neile kes seda soovivad.

Olemas on nende juures meditsiiniline ja psühholoogiline abi. Seminari hoonetes on laod Poolast pärit humanitaarabiga kaupade jaoks, mida transporditakse busside ja rongidega Ukrainasse, kuniks see on võimalik! Kõike seda juhib Lvivi peapiiskopkonna kriisiabi personal, abipiiskop Edward Kawa toel.

Lisaks seminarile aitavad pagulasi ka Lvivi roomakatoliku kõik kogudused. Varjupaikadena kasutatakse kirikute maa-aluseid ja kirikud on avatud terve päeva. Koguduste vabatahtlikud jagavad Lvivi raudteejaamas kuuma teed sõjapõgenikele. "Kõik toetavad üksteist ja tahavad jagada headust," ütles isa Antoni Więch.

Copyright © 2020 Katoliku Kirik Eestis. All Rights Reserved.

Search