Toimus palverännak Viru-Nigulasse

virunigula2128. augustil toimus katoliiklik palverännak Viru-Nigulasse. Palverännak algas Missaga Viru-Nigula püha Nikolause kirikus kell 11. Missa ajal palvetati kõigi haigete, kannatajate ja kõigi nende eest, kes on lahkunud viimasel aastal. Samuti eeskostepalves palvetati kogu maailma rahu eest. Piiskop tõi välja oma jutluses, et maailmas on praegu palju probleeme ja vastus sellele seisneb meie palves. “See on usumärk, kui me palume nende probleemide eest. Viru-Nigula palverännak on reaalne usumärk, see sünnib meie südames, isegi kui maailmas on palju raskeid olukordi, me palvetame ja me ei karda.”

 

Piiskop palus ka palvetada Viru-Nigula palverännakule tulnuid, et sel aastal peaks toimuma üks preestriks ordineerimine Eestis; samuti paluda Neitsi Maarja eeskostel, et esimene õndsakskuulutamine saaks toimuma varsti meie riigis. “See kõik sõltub tegelikult praegu meie palvest,” ütles piiskop. “Samuti võime mõelda, et varsti saab Eesti Apostellik Administratuur 100 aastaseks ja kõik katoliiklased valmistuks hingeliselt selleks juubeliks. See on meie palverännak usus ja palves Neitsi Maarja eeskostel,” lisas piiskop Philippe Jourdan.

Ajast aega on palverändurid käinud Viru-Nigula Maarja kabeli varemete juures palvetamas, kuid siiani ei olnud seal ühtegi kabeli nimipühaku Neitsi Maarja tähist. Palverändurile on oluline leida kabelisse jõudes Jumalaema kohalolu visuaalne märk. Sellel aastal Maarja Gildi korraldusel sai see kabeli otsaviilu korraldatud. Viru-Nigula Maarjamaa Ema vitraaži autoriks on kunstnik Kai Kiudsoo-Värv. Vitraaži kujutise aluseks on võetud Maarjamaa Ema ikooni eeskuju. Peale protsessiooni Viru-Nigula kabeli juurde piiskop õnnistas uut vitraazi Maarja kabelis. Teos on vaadeldav mõlemalt poolt – nii väljaspool kabelit kui kabeli varemetes sees viibides. Vitraaži paigaldamise on heaks kiitnud Muinsuskaitseameti Lääne-Virumaa eksperdid. 

Turvalisuse ja materjalile esitatavate nõuete tõttu on projekt üsna kulukas (kogumaksumus pisut vähem kui 8 tuhat eurot) ja seetõttu on iga toetuseks annetatud väiksemgi summa meile jätkuvalt suureks abiks. Annetused saab teha MTÜ Maarja Gild arvele EE167700771001496586 LHV Pangas. Selgituseks "Maarjamaa Ema Viru-Nigulas".

Ja lisaks. Selle aasta palverännaku ajaks sai valmis Maarja kabeli varemete juurde loodud mitmekülgne puhkeala Viru-Nigula Hariduse Seltsi eestvõtmisel. See puhkeala on pühendatud kõikidele lilledele, mis on seotud Neitsi Maarjaga ning seal on hea võtta aega ka palveks. 

Loodame, et Jumalaema Maarja võtab paljude palverändurite palveid kuulda tulevikus ning puudutab meie südameid.

 

Foto: Ivar Aus. 

 

Copyright © 2020 Katoliku Kirik Eestis. All Rights Reserved.

Search