Avati isa Vello Salo mälestustuba

 

 

b_180_180_16777215_00_images_tuba.jpgIsa Vello Salo 95. sünniaastapäeval õnnistas piiskop Philippe Jourdan sisse tema mälestustoa Pirita kloostis.

Mälestustuba on sisustatud isa Vello eluruumidesse kloostri kolmandal korrusel ja see koosneb kahest toast. Mälestustoa esimene ruum, kuhu küllatulnu satub, oli isa Vello Salo tööruum. Selle toa riiulitele on koondatud isa Vello isiklik raamatukogu. Osad neist riiulitest on isa Vello enda tehtud. Samas on välja pandud ka isa Vellole omistatud erinevad riiklikud teenetemärgid ja aukirjad.Teine ruum pakub külastajale võimalust kohtuda vaimus isa Vello Saloga kui preestriga. Siinsamas on võimalus võtta aega ja kuulata salvestisi isa Vello raadiopalvustest. Selles ruumis on esemed, mis on seotud isa Vello vaimulikuseisusega. Isevalmistaud riiuleis asetsevad raamatud autentselt - nii nagu isa Vello need sinna kunagi asetas. Sealt võib alati leida midagi sirvimiseks ning saada seeläbi aimu isa Vello lugemishuvist. Isa Vello dokumendid ja käsikirjad, mis klassifitseeruvad kirjalikuks kultuuripärandiks, asuvad Eesti Rahvusarhiivis, kus need süstematiseeritakse. Isikuarhiivi korrastamiseks on võetud viis aastat, nii et valmis peaks jõutama 2024. aastaks.

Loodame, et Jumala auks ja isa Vello Salo pärandi hoidmiseks loodud mälestustuba saab olema inspiratsiooniks paljudele inimestele.

Mälestustuba saab külastada:

pühapäeviti pärast Püha Missat kuni kella 15.00-ni;

kolmapäeviti pärast Püha Missat kuni kella 19.00-ni.

 

Gruppidel ja muul ajal mälestustoa külastamiseks palume külastusaja leidmiseks ja kloostriga kooskõlastamiseks kirjutada e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

 

Kõik raamatud on kasutatavad kohapeal. Uurimistöö eesmärgil palume kirjutada sooviavaldus e-posti aadrssil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

 

Lisainformatsiooni saab mälestustoa kontaktisikult Marge-Marie Paasilt, e-posti aadressSee e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., telefon 5286326 või Pirita kloostri kodulehelt www.piritaklooster.ee .

 

Kontakt

Apostellik Administratuur Eestis
Vene 18
10123 Tallinn
Kantselei tel 6446367
kantselei.ppk@gmail.com

TOETA KIRIKUT!
Toeta kirikut vastavalt oma võimalustele ja südametunnistusele.
Ülekanded võib teha:
Rooma-katoliku kiriku Peeter-Pauli kogudus
a/k EE022200001120059545

Copyright © 2020 Katoliku Kirik Eestis. All Rights Reserved.

Search