Kaks aastat paavst Franciscuse visiidist Eestisse

paavsteestsi25. septembril mööbub kaks aastat sellest kui paavst Francsicus külastas Eestit. Ajalooline sündmus leidis aset ühepäevase visiidina, kui paavst saabus Eestisse Lätist 25. septembri hommikul. Paavst kohtus riigipeaga ja haritlaskonnaga Kadriorus, noortega Kaarli kirikus, Halastuse Misjonäri oduõdedega Peeter-Pauli katedraalis ning Püha Missa toimus Tallinnas Vabaduse väljakul. Paavst puhkas tunnike lõuna aeg Pirita kloostris. Mälestuseks istutas ta kloostrisse tammepuu. 

Paavst jättis Eesti rahvale sõnumi Vabadue väljakul peetud Missal: „Ja lõpuks, andke tunnistus, et te olete püha rahvas. Meil võib olla kiusatus arvata, et pühadus käib väheste kohta. Tegelikult aga „oleme kutsutud olema pühad sel moel, et elame oma elu armastuses ja anname tunnistuse iga asjaga, mida teeme, ning igal pool, kus oleme” (Gaudete et Exsultate, 14).

See oli jumalik ettehooldus, et Püha Isa külastas meie väikest riiki ja väikest katoliku kogukonda. Kindlasti kannab, või võib öelda, on juba kandnud vilja see külaskäik Maarjamaale. Olgem selle eest tänulikud ja tänagem Jumalat, et oleme saanud kohata Peetruse ametijärglast ning olla temaga koos. Loodame, et tulevikus, st. kolmandat korda, sest 1993 külastas paavst Johannes Paulus II Eestit, astub paavst Maarjamaa pinnale taaskord. Palvetagem selle eest!

Visiidi fotod on galeriis: Galerii
Kõik visiidi kõned on publitseeritud ja avaldatud raamatuna. Seda on võimalik osta Peeter-Pauli koguduse kantseleist. Samuti on kõned toodud ära katoliku kiriku kodulehel: Kõned
Kokkuvõte paavsti külaskäigust tegi paavsti visiid meediapartner ERR: Paavst Eestis

Katoliku kirik tänab kõiki toetajaid ja vabatahtlike. Kõiki, kes ühel või teisel viisil said osa sellest ajaloolisest paavsti külaskäigust Maarjamaale.

Kontakt

Apostellik Administratuur Eestis
Vene 18
10123 Tallinn
Kantselei tel 6446367
kantselei.ppk@gmail.com

TOETA KIRIKUT!
Toeta kirikut vastavalt oma võimalustele ja südametunnistusele.
Ülekanded võib teha:
Rooma-katoliku kiriku Peeter-Pauli kogudus
a/k EE022200001120059545

Copyright © 2020 Katoliku Kirik Eestis. All Rights Reserved.

Search