Jumala lapsed tegudes!

Jumala lapsedJuuli lõpus toimus Kodasema katoliku keskuses Peeter-Pauli koguduse lastelaager, mis juba neljandat korda keskendus teemale „Jumala laps“. Kui esimesel kahel aastal õppisime, et oleme Jumala lapsed ja Jeesuse jüngrid ning et Jumal tahab meiega kahekõnes olla, siis viimasel kahel korral oleme püüdnud aru saada sellest, kuidas peaks Jumala lapseks olemine väljenduma meie igapäevaelus ja tegudes. Sel aastal saime teada näiteks seda, et Jumala laps tunneb oma väärtust ja väärikust; ei vaidle, vaid on kahekõnes; ei tee teistele haiget; hoolitseb oma hinge ja keha eest; aitab teisi hea meelega. Kuidas aga õnnestus meil kõiki neid teadmisi tegudes väljendada, saab näha laagri piltidelt ja lugeda osalejate meenutustest:

Laagris oli maja,
kus kõik vastu kajab.
Tunnist teeme poppi,
kõik me snäkid kotti.
Kurgi vargil käisime,
varusid me säästsime.
Lõkkeõhtul mängisime,
matkadel me kõmpasime.
Missal palvetasime ja siis
"Jumal, millal telo saab"
Laager oli tore,
deemoneid seal pole.
Bianca (11)

Laagri alguses oli natukene harjumatu, sest oli väga palju uusi inimesi, aga enamik olid ikka tuttavad. Nimemängud tõid kindlust ja nii saime omavahel rohkem tuttavaks. Oli ka selline väike mure algul, et ma ei saanud sinna tuppa, kuhu algul tahtsin, kuid lõpuks, kui päris aus olen, meeldis minule seal teistega isegi rohkem. Kodasemal saime sel korral vaid korra ujuma, kuid see oli väga vahva! Eriti tore oli see, et saime ka poodi minna, kuid õhtul ei jäänud keegi väga magama, sest toidust saadud energia oli liialt suur. Minule meeldis eriti selle aasta laagri teema (Jumala laps tegudes) ning gruppides kohtumised. Olin Triinu, Karmeni, Uljana, Mia Theresa, Mia, Beriti ja Ingeriga samas grupis ja iga kohtumine oli väga huvitav. Ristitee ja Roosipärg olid ka väga huvitavad ja ka neljapäevane õhtupalvus (ma ei mäleta, kuidas selle tegelik nimetus oli :D). Nii tore oli näha, kuidas noored, kes ei ole veel kristlusega nii tuttavad, said kaasa teha ja ise ka õppust võtta! Inimesed laagris olid nii toredad ja lahked, kuid vahest oli ikka natuke ülbust ja ignoreerimist. Kuid loodame, et järgmisel aastal oleme kõik targemad ja enam nii ei juhtu! Ka õpetajad ja kokad olid VÄGA toredad! Eriti tore kogemus oli Tiinaga, kes oli alati valmis EMOsse sõitma ja julgustama. Viimasel pühal Missal oli tore vaadata, kuidas kõik olid nii lähedaseks saanud ja julgus oli tulnud, et lausuda oma eestpalveid. Kui juba oli viimasest päevast juttu, siis lahkudes hakkasin ma nutma ja kindlasti ei ole ma ainus. Kurb on mõelda, et mõnega kohtun ma nüüd väga harva... kuid kõik see koos veedetud aeg oli neid pisaraid väärt ja loodan, et järgmine aasta on veelgi huvitavam!
Helena (12)

Selle aasta laager oli väga tore ja põnev. Oli palju erinevaid tegevusi, nt: piiskopi külastus, kaitseingli tegemine, matkad, ujumas ja poes käimine, saia küpsetamine ja veel palju teisi asju. Minule meeldis kõige rohkem see, et laagris oli palju tegevusi ja ei olnud kunagi lihtsalt Kodasemal, vaid käisime ringi. Hea oli ka see, et igav ei hakanud kunagi. Kokkuvõttes oli väga tore laager ja ootan järgmist noortelaagrit.
Jürgen (14)

Kirjutan, mis mulle laagrist meeldis ja meelde jäi. Neid asju oli loomulikult palju. Need olid järgmised: matk vana mõisahoone juurde; Missad ja kogunemised gruppides; näidendite ettevalmistused piiskopi tulekuks; laulutunnid; Missade ettevalmistamised; köögis aitamised; see, kui üks naine köögist tuli 6. tuppa unejuttu lugema; tubade kontroll; rõõmuõhtud ja eelviimase päeva grillimine lõkke ääres.
Berit (15)

Mulle meeldisid laagris kõige rohkem rõõmuõhtud, näidendis osalemine, saia küpsetamise ja inglivalmistamise töötoad, ujumine, matkamine, Kung Fu Panda film, grilliõhtu.
Laura (11)

Mulle meeldisid laagrist kõige rohkem rõõmuõhtud (eriti see psühholoogi mäng), laulutunnid ja Roosipärg. Ühel hommikul, kui oli tubade korra kontroll, leiti, et tekk minu voodil (ülemisel naril) oli kortsus. Ütlesin, et need on dekoratiivsed kortsud ja meie toalt ei võetudki punkte maha.
Ester (9)

Mulle meeldis laupäevane matk, sest seal sai suure külakiige peal kiikuda. Mulle meeldis ka piiskopi ees koos teiste poistega Taaveti ja Koljatiga esinemine.
Jaakob (10)

Selle aasta laager oli väga meeleolukas ja vaheldusrikas. Küpsetasime saia, käisime matkamas, nägime loomi jne. Saime kindlasti lähedasemaks omavahel ja Jumalaga. Oli väga tore nädal!
Brigitta (14)

Ma ei ole varem mitte kuskil kohanud nii häid ja lahkeid inimesi kui selles laagris kohtasin. Kõige enam jäi mulle sellest laagrist kõlama, et ma olen Jumala laps. Ootan juba järgmist suve, et taas laagris osaleda.
Maria (11)

See laager õpetas mulle väga palju ja tõi mind kindlasti Jumalale lähemale. Samuti sain ma siit väga palju uusi sõpru. Enne laagrit ma isegi natuke kahtlesin enda usus, aga see laager pani mind jälle uskuma ja selles saab tänada kõiki neid väga toredaid inimesi, kes mind seal laagris ümbritsesid :) Isa ühendas väga paljusid seal laagris ja seda on tunda ka peale laagrit.
Inger (14)

Copyright © 2020 Katoliku Kirik Eestis. All Rights Reserved.

Search