Isa Pio Pietrelcinast 10 nõuannet paastuajaks

Isa Pio ehk tuntud kui padre Pio, oli müstikust kaputsiini munk, kes elas erinevates kloostrites Lõuna-Itaalias 20. sajandil. Tema kehal olevat 50 aastat olnud stigma ehk Kristuse ristihaavade veritsevad jäljendid. Padre Pio oli tuntud ka pihiisana ja tihti ta istus tunde pihitoolis ning ootas inimesi pöördumisele. Teda peetakse ka hea meeleparanduse pühakuks. Siinjuures toome ära padre Pio 10 soovitust heaks paastuks.

 

1. Esiteks on vaja vaimset võitlust. Olgu sul alati meeles tõsiasi, et siin maailmas peame pidevat võitlust ja alles paradiisis saame kroonitud võiduga; hetkel on see siin vaid proovipinnas ja tasu antakse meile ülal.

Hetkel oleme vaid eksiilis, sest meie tõeline kodu on Taevas ja selle poole peame pidevalt püüdlema. Kuid samas on kurjus kui möirgav lõvi, kes soovib meid alla neelata ja me peame seda eriti paastuajal meelespidama.

2. Püha Roosipärg on meie võitluse vahend. Hoia tugevasti Roosipärga oma käte vahel. Ole selle eest ülimalt tänulik Neitsi Maarjale, sest tema andis meile Jeesuse. Armasta meie Ema; loe tihti Roosipärja palvet ja nii sagedasti kui võimalik tee seda paastuajal.

3. Ärge kartke alandlikust. Alandlikkus on lõputu. Puhtuses peitub vägi. Kujutage ette pühalikku puhtust ja püüelge selle poole. Alandlikkus ja puhtus on “relvad” lahingus kurjuse vastu. Alandlikkus ja puhtus on tiivad, mis kannavad meid Jumala juurde ning muudavaid meid peaaegu jumalikuks.

4. Ära looda kohesele edule. Vaimne kasvamine on pikk teekond. See on terve elutöö. Võta iga päev ette üks samm. Ja kui sa komistad ning kukud, tõuse koheselt püsti ja liigu edasi. Ära loobu kunagi - vaimses elus tuleb liikuda edasi samm haaval.

5. Sinu ebaõnn ei ole miski, vaid õnn! Ära lase oma tunnetel võitu saada, otsustamaks, kas sa oled oma vaimsel teekonnal edukas või mitte. Maailmas kehtivad õnnestandardid ja “edu” mõiste on sinu vaimsel teekonnal täiesti erinevad asjad. Hoia silmad Temal, kes on sinu juhiks pühaduse teel, millel Ta sind saadab - nii kaua kui Tema on sinuga, jõuad õnnistatud igavikku, sest Jeesus on see, kes ise soovib sind sel teekonnal saata.

6. Lülita paastuajaks kõik ekraanid välja. Lõpeta pidev televiisori vaatamine. Loe parem mõnda head raamatut ja toida oma hinge. Lugeda head vaimset kirjandust paastuajal, see ei ole liiga nõudlik. See lugemine annab teile värsket “õhku”, mida hingata.

7. Püüa olla Missa ajal tähelepanelikum. Issand on kohalolev ja see ei ole lihtsalt “õhtusöömaaeg” või põgenemine maailma müra eest rahu saamiseks. See on taevavärava ületamine ja täielik ning lõplik ohverdus, mis Missal aset leiab. Uuenda Missal oma usku. Püüa keskenduda sellele pühale müsteeriumile mis toimub sinu silme ees. Haara mõistusega Kolgata järele, mõtiskledes selle Ohvri üle, kus on kohalolev Tema, kes maksis ohverdas end sinu päästmise eest. Kui me vaid teaks kuidas Issand selles ohverduses vaatab meid, siis meie riskiksime oma eluga, et osa saada igast võimalikust Missast.

8. Sul on võimalik sellel paastuajal edasi liikuda maiste asjade armastuse juurest taevalike asjade armastuse juurde. Too väikseid ohvreid, kuid tee seda teadlikult. Kes seob end lõplikult maiste asjadega, on sellega seotud lõplikult. See on aga vägivaldne ja see tuleks maha jätta. Parem on maistest asjadest järk-järgult lahti lasta, aga mitte kõigest korraga. Sealjuures mõeldes alati Taevalikest asjadest.

9. Ära heida meelt, sest kui sa teed head, siis seda kõike teeb sinus Jumal. Kui sa mõistad seda, siis püüdled veelgi parema koostöö poole Jumalaga. Olge alandlik ja tunnista, et Jumala tahe saadab sind, sest kui Jumal ei oleks meie kilbiks ja raudrüüks, siis me oleksime läbistatud kõikvõimalikest pattudest. See on põhjus miks peame elama sihikindlalt Jumalaga ning õppima Teda alandlikult ja täielikult teenima.

10. Pühendu täielikult Jumalale ja Ta ei lase sul kukkuda. Mäleta Pühakirja ridu - usalda Jumalat kogu oma südamest ja õpi Teda kuulama. Igal ühel meist on oma tee Teda tunnistada ja lasta Tal meid suunata. Lubage endid Jumala kätesse kogu oma südamest ja tahtest. Ta annab meile alati enam, kui me seda vääriksime.

Copyright © 2020 Katoliku Kirik Eestis. All Rights Reserved.

Search