Halastuse Misjonäride Ordu ülemõde Prema: “Hoidke Jeesust oma südames!”

b_180_180_16777215_00_images_emaprema.jpg

 

Jõulude eel külastas Eestit Halastuse Misjonäride Ordu ülemõde Mary Prema Pierick. Paaripäevane visiit Maarjamaale kaugelt Indiast leidis aset ordu Tallinna harukloostri külastamiseks ning selleks, et toetada siinseid õdesid, kes teevad igapäevaselt väga rasket tööd ja seda tihti teistele märkamatult.

Ülemõe külaskäik oli neljale Tallinnas tegutsevale Ema Teresale õele ilusaks jõulukingituseks – nii tõdesid üheskoos kõik nunnad Ristiku tänaval.

‘Prema’ tähendab sanskriti keeles armastust, puhast ja püha armastust. Kohtudes ülemõe Premaga tundus, et teda vaadates jääb aeg seisma, sest temas elunev rahu on ilusaim armastusavaldus ligimise vastu. Väike vestlus ühel pimedal detsembikuu päeval tõi valgust ja rahu küll vist igaühele, kellega ülemõde Prema Tallinnas kohtus.

 

Ülemõde on pärit Saksamaalt. Ema Teresaga kohtus ta esimest korda 1980. aastal Berliinis. Ta on ülem alates 2009. aastast ning on Ema Teresa järel teine ülemõde. Enne teda juhtis ordut õde Nirmala Joshi. Õde Prema sügavat spirituaalsust ja täielikku usaldust Jumala vastu peegeldab iga tema lause. Tundub, et ta on tõesti suur ja sügav juht kogu ordule ning tema naeratus ei jäta kedagi puudutamata. Teda saadavad Ema Teresa sõnad: “Tee väikeseid asju, kuid suure armastusega.”

Ülemõde Prema palvetas Eesti Katoliku Kiriku eest, paavsti visiidi ettevalmistuse ja loomulikult selle eest, et Püha Isa külaskäik Eestisse puudutaks paljusid hingi. Ülemõde Prema oli liigutatud, et Eesti tegutseb intensiivselt Eduard Profittlichi õndsakskuulutamisega, sest Kirik elab koos pühakutega ja ta oli ise üks osalistest püha Ema Teresa kanoniseerimisel. Ta lisas, et võimalus olla selle tunnistajaks, kui 4. septembril 2016 paavst Franciscus pühal Missal Vatikanis Ema Teresa pühaks kuulutas, oli tema jaoks ilusaim kingitus. Viimaks ometi sai ordu endale oma pühaku, püha Teresa Kalkuttast. Ent nende jaoks jääb ta alati Ema Teresaks. Ülemõde palvetas piiskop Profittlichi õndsakskuulutamise protsessi eest, et hea Isa annaks selleks armu. Kuid lisas, et usaldagem pidevalt kõik omad palved meie Ema, Neitsi Maarja eeskostele. Tema ootab meie palveid ja kostab meie eest oma Poja juures.

Ülemõde Prema soovis kõigile Eesti katoliiklastele, et me kiirustades ja paljude tegevuste juures ei unustaks Jeesust. Et meil oleks alati aega Jeesuse jaoks ja et me kannaks Jeesust oma südames.

Ristiku tänava ukselt jäi meid saatma tema armas ja siiras naeratus, ent see polnud üksnes naeratus – see oli palve... meie väikese Halastuse Misjonäride Ordu eest, kõikide preestrite, Katoliku Kiriku ja kõigi vaeste ning abivajajate eest siin ilusal Maarjamaal.

Copyright © 2020 Katoliku Kirik Eestis. All Rights Reserved.

Search