Meenutusi Jumala laste suvelaagrist 2019

rsz 220190725 154542Juuli lõpus toimus Kodasema katoliku keskuses laager „Jumala laps tegudes“. Jumala lapse-teemaline laager toimus tegelikult juba kolmandat korda – kui möödunud aastatel õppisime, et oleme Jumala lapsed ja Jeesuse jüngrid ning et Jumal tahab olla meiega kahekõnes, siis sel aastal püüdsime aru saada, kuidas peaks Jumala lapseks olemine väljenduma meie tegudes. Selleks toimus igal laagripäeval üks pühapäevakoolitunni sarnane kohtumine väikestes gruppides, kus üheskoos päevateema üle arutleti. Nii saime näiteks teada, et Jumala laps jagab teistega oma ande, austab oma vanemaid, teab ja täidab oma kohustusi, elab armuseisundis, annab teistele andeks ja peab oma eeskujuks Neitsi Maarjat. 

 

Kuid kas Jumala lapseks olemine tähendab ainult pühapäevakoolitunde ja uute teadmiste saamist? Muidugi mitte, või nagu laagri teemagi ütles – Jumala lapseks olemine tähendab tegusid! Ja nii kuuluski igasse laagripäeva palju tegusid ja tegemisi: Missasid ja palvuseid, häid sööke ja nende valmistamist, laulmist ja mängimist, sporti ja matkamist, loodust ja loomi, filmivaatamist ja teatritegemist, koristamist ja nõude pesemist, koostööd, rõõmustamist, puhkamist (vahel muidugi ka kurvastamist, väsimust, väikeseid haiguseid ja õnnetusi – aga eks needki kuulu Jumala lapse elu juurde), sõprust, üksteise eest hoolitsemist jne jne jne… Ehk siis kõike seda, mis õpetas meid olema Jumala lapsed kõigis meie tegudes!

Kodasema laagris oli sellel aastal mitmesuguseid tegevusi. Ükski tegevus ei kordunud, sageli olid need seotud ilmaga. Kuna enamus päevadest oli hea ilm, saime käia ujumas ja matkamas, külastasime väikest taluloomaaeda. Laagris õppisime palju uusi asju mitte ainult Piibli, Jeesuse ja Jumala kohta, vaid ka looduse ja päriselu kohta. Meie lemmikuks olid igaõhtused rõõmuõhtud, mida ootasime suure põnevusega. Rõõmuõhtu oli selline, et iga grupp tegi õhtul midagi toredat, et valmistada teistele rõõmu. Kõige toredamad mängud olid maffia, luu-karuu, jalgpall, mõrv tantsusaalis. Ühel õhtul tuli meile kiisu, kelle eest hoolitsesime hästi. Rõõmuõhtud meeldisid ka sellepärast, et neid tuli ette valmistada, mida tegime kogu grupiga koos. Tore oli näha, kuidas väikeste asjade kaudu saime teha rõõmu teistele – mängisime mänge ja jalgpalli, eriti lahedad olid gruppidega lavastatud evangeeliumikohad, hea samaarlase lugu oli nii menukas ja naljakas, et seda tuli lausa kaks korda mängida, muidugi publiku soovil. Väga hea oli see, et oli palju vaba aega. Vabal ajal sai teha palju erinevaid asju, näiteks: mängida karoonat, olla õues, mängida jalgpalli ja mängida oma uute sõpradega. Väga tore oli see, et oli eriti palju lapsi ja saime endale uusi sõpru. Samuti oli tore, et meie telefoniaega piirati, sest siis ei saa kogu vaba aja telefonis olla ja lihtsalt elu „maha magada”. Laupäeval külastas meid piiskop, kes vaatas meie gruppidega tehtud etendusi ja naeris koos meiega. Söögid olid ka väga head, tihti saime iseküpsetatud kooke, mida aitasid teha ka tüdrukud. Köögis aitamine oli nii menukas, et oli lausa järjekord, kes saab vabatahtlikult hommikul kell 6 kööki appi tulla. Viimasel õhtul oli grilliõhtu, siis laulsime, jooksime ja mängisime naljakat mängu, psühholoog.

Helena (11), Jürgen (13), Matteus (12), Lukas (11)

Laagris oli väga tore, sai teada palju uut ja soovitaksin kindlasti igaühele, kes vähegi soovib teada rohkem Jumala kohta.

Brigitta (13)

Mida me laagriga koos tegime: Püha Missa, siis ujumine, tegime teatrit, olime laulutunnis, tegime rõõmuõhtu – see meeldis mulle kõige rohkem. Meie teater oli väga naljakas ja kõik hakkasid naerma. Me olime Elisabethi grupis ja ta luges meile muinasjuttu. Ühe korra oli Püha Missa õues ja siis tuli meile väga palju külalisi. Me käisime matkamas, me läksime kiigeparki, siis nägime ühte mõisa ja tagasi tulles nägime hobuseid. Meil tehti tubade võistlusi, kellel on korras tuba. Mul oli laagris palju sõpru.

Miriam (7)

Mulle meeldis terve laager väga. See laager annab motivatsiooni palvetada ja pärast laagrit on tunne, et võiks rohkem palvetada. Mulle meeldis laaris väga see matk, kus me alguses jalutasime kabelisse, siis Esna mõisa juurde, siis kiige juurde ja lõpuks tagasi. Laagris olid väga head toidud. Mulle meeldis selle aasta laagris kõige rohkem, kuid põhjust ma ei oska öelda. Lood, mida laagri tundides räägiti, olid väga õpetlikud ja mõtlemapanevad, eriti see, kus poeg tegi emale arve ja kus vana mees istus trepil ja tal ei olnud emotsioone kuni lõpuks tuli väike tüdruk. Mulle meeldis ka väga lehmafarmis käia, sest see erines minu meelest eelmistest aastatest. TERVE LAAGER OLI VAPUSTAVALT VINGE! Kuid kõige rohkem meeldisid mulle siiski laagris olevad inimesed.

Isabella (14)

Ma sain uued sõbrad. Seal (laagris) on tore! Tegime näidendeid, käisime matkal. Söök oli väga hea! Ootan uut laagrit!

Mia Theresa (10)

Copyright © 2020 Katoliku Kirik Eestis. All Rights Reserved.

Search