Katoliku Kirik EestisEttevalmistus Kinnitamiseks noortele 2019

Loe edasi:  Ettevalmistus Kinnitamiseks noortele 2019Oktoobris algab ettevalmistus kinnitamise sakramendi vastuvõtmiseks noortele.
„Kinnitamise sakramendi kaudu seotakse ristitud veelgi täiuslikumalt Kirikuga ning nad saavad Pühalt Vaimult erilist väge; nõnda on nad veelgi rangemalt kohustatud tõeliste Kristuse tunnistajatena usku nii sõna kui teoga levitama ning kaitsma" (KKK 1285). Iga ristitu, kes pole veel kinnitatud, võib ja peab kinnitamise sakramendi vastu võtma ... ilma kinnitamise ning Euharistiata on ristimise sakrament küll kehtiv ja mõjus, ent kristlik initsiatsioon on veel lõpule viimata. Ladina traditsiooni kohaselt on sobiv aeg kinnitamise vastuvõtmiseks „mõistuse kasutamise iga" (14-aastaselt).

Koguduse filmiõhtu: „Kristuse kannatused“

Loe edasi: Koguduse filmiõhtu: „Kristuse kannatused“Koguduse filmiõhtu reedel, 29. märtsil kell 19:00. Paastuajal on meil võimalus saada osa Mel Gibsoni 2004. aastal valminud filmiklassikast „Kristuse kannatused“. Film keskendub 12 viimasele tunnile Jeesuse elus - need on 12 tundi, mis muutsid kogu maailma. Kolme Oscariga pärjatud filmi peaosas näeb Jim Caviezelit.

Mel Gibson ise on öelnud filmi kohta nõnda: „See on film armastusest, lootusest, usust ja andestusest. Jeesus suri kogu inimkonna eest; ta kannatas kõigi meie eest. On aeg tulla tagasi selle lihtsa sõnumi juurde. Maailm on arust ära. Me kõik vajame veidi rohkem armastust, usku, lootust ja andestust.“

Filmiõhtu toimub Johannes Paulus II saalis; film on aramea, heebrea ja ladina keeles, eestikeelsete subtiitritega. Kõik on kutsutud!

Eesti noortele: võtke vastu väljakutse, mis käib kristliku usu juurde!

Loe edasi: Eesti noortele: võtke vastu väljakutse, mis käib kristliku usu juurde!Panamas noortepäevade ei olnud eestlasi, kuid kohal oli noortegrupp Lätist. Siinjuures üks lühike intervjuu lätlanna Velta Skolmesterega, mis on tehtud veel siis, kui ta oli Panamas ja asus teele tagasi koju, Riiga.

Milline oli kõige meeleolukam sündmus Ülemaailmsel Noortepäeval Panamas?

Minu jaoks oli palvevigiilia (laupäeval, 26.01.2019 Missa eelõhtul koos Püha Isaga. Kohal oli Panamas palvevigiilial 600 000 inimest). See oli korraldatud kogukonna Shalom poolt. Pärast ilusat etendust algas adoratsioon Pühima Altarisakramendi ees. Me moodustasime inimketi, et kõik sajad tuhanded inimesed saaks viibida hetke Sakramendi ees ja kui ma jõudsin selle lähedale, siis üks preester peatus minu juures ja palus minult abi, sest ma kandsin veel oma vabatahtliku särki sel õhtul. Tal oli vaja abi juhatamiseks inimesi Sakramendi juurde. Ma olin väga lähedal Pühimale Altarisakramendile kogu aeg ja see oli nii liigutav olla selle läheduses, nii et ma lõpuks nutisin pisarais.

Püha Missa jutlus Panamas 27. jaanuaril 2019 Ülemaailmsel Noortepäeval

Loe edasi: Püha Missa jutlus Panamas 27. jaanuaril 2019 Ülemaailmsel NoortepäevalJa kõikide silmad sünagoogis vaatasid ainiti teda. Tema hakkas neile rääkima: „Täna on see kirjakoht teie kuuldes täide läinud.” (Lk 4:20-21).

Nende sõnadega näitab tänane Evangeelium, kuidas Jeesus alustas oma avalikku kuulutustööd, mille Jumal oli talle ettemääranud. See oli Õpetaja elus oluline hetk, kui ta alustas oma avalikku tegevust sünagoogis. Jeesus, kes oli haritud ja sõnakuulelikult üleskasvanud ning ta oli tuntud rahvale juba Seaduse õpetamise päevilt, seisis nüüd oma rahva ees jutustamas.

Sõna, mida varem kuulutati ainult tuleviku lubaduseks, sai kuulduks Jeesuse huulilt ja sai reaalsuseks: “Täna on sõna täide läinud”. Jeesus paljastab sel hetkel, et Jumal tuleb kohuma meiega tema läbi, sest teda „... on läkitatud kuulutama vaestele rõõmusõnumit, kuulutama vangidele vabakslaskmist ja pimedatele nägemist, laskma vabadusse rõhutuid, kuulutama Issanda meelepärast aastat.” (Lk 4:18-19)

Ülemaailmne Noortepäev, Panama 2019

Loe edasi: Ülemaailmne Noortepäev, Panama 2019Täna Jeesus, kes on tee, tõde ja elu, kutsub teid jätma oma märki ajaloole. Tema, kes on elu, palub igaühel teist jätma märki, mis toob elu teie enda ajalukku ja paljudesse teistesse. Tema, kes on tõde, palub teil hüljata tagasilükkamise, eraldatuse ja tühjuse rajad. Kas te suudate seda? Millise vastuse te annate? Ma olen uudishimulik. Kas teie käed ja jalad vastavad Issandale, kes on tee, tõde ja elu? Kas te suudate seda?”, paavst Franciscus Ülemaailmsel Noortepäeval Campus Misericordial, Krakowis 2016.

22.-27. jaanuarini toimub Panamas Ülemaailmne Noortepäev, mis on järjekorras 34. Panamas toimuva Noortepäeva sloganiks on: Vaata, siin on Issanda teenija, sündigu mulle sinu sõna järgi! Palvetage kõigi noorte eest, eriti nende eest, kes osalevad Noortepäeval. Rooma-Katoliku Kirik Eestis annab sellel nädalal jooksvalt infot Panamas toimuvast ja paavsti sõnumitest. Eestist Panamasse ei sõitnud noortegruppi, kuid infot annab Läti noortegrupp.

Ülemaailmne Noortepäev, mis leiab aset umbes iga 2 aasta tagant on mõeldud kõigile noortele, kes soovivad tunnistada usku Kristusesse või alles otsivad oma usku Kristuses.

Koguduse filmiõhtu reedel, 25. jaanuaril kell 19:00

Loe edasi: Koguduse filmiõhtu reedel, 25. jaanuaril kell 19:0025. jaanuaril tähistame Kirikus apostel Pauluse pöördumispäeva. Püha Paulus on ka üks Tallinna katedraali kaitsepühakutest. Seetõttu on meil eriti hea meel kutsuda kõiki osa saama filmiõhtust, kus vaatame filmi selle erakordse mehe elust, keda tuntakse „rahvaste apostlina“.

Möödunud aasta ülestõusmispühadel USAs esilinastunud draamafilm "Paulus, Kristuse apostel" räägib Püha Pauluse elu pöördelistest sündmustest, mis tipneb tema vangistamisega keiser Nero aegses Roomas. Oodates trööstitus vangikongis oma surmaotsuse täideviimist, heitleb Paulus mineviku deemonitega. Pauluse sõbra Luuka rollis näeb Jim Caviezelit, kes mängis Jeesust Mel Gibsoni tuntud draamafilimis „Kristuse kannatused“.

Filmiõhtu toimub Johannes Paulus II saalis; film on inglise keeles. Kõik on kutsutud!

«KARTMATUD». Noorte kohtumine laupäeval, 3. märtsil

Loe edasi: «KARTMATUD».  Noorte kohtumine laupäeval, 3. märtsilVäljasõit Aegviitu (terveks päevaks) - laupäeval, 3. märtsil. . Sõidame rongiga Balti jaamast kl. 10.20. Matk. Savitöötoa külastamine. Õpime voolima savinõusid.

On kutsutud noored vanuses 13.-18.a. Võilevad ja joogid kaasa. Registreerimine ja info:

«Kartmatute» tegevusest:
Temaatilised kohtumised, palvused, ekskursioonid, matkad, laagrid, kohtumised erinevate inimestega, filmiõhtud
Plaanis: suvine laager Poola mägedes (juuli algus)

Kõik noored vanuses 13.-18.a. on oodatud.

Koguduse noortekohtumised

Loe edasi: Koguduse noortekohtumisedNoortekohtumised I: 13-18 aastased noored

Püha Johannes Paulus II rääkis sageli sellest, et noored on maailma ja Kiriku lootus. Nende südamed on täis ideaale ja nad otsivad usaldusväärseid eeskujusid, kellele järgneda. Kristlaste jaoks on kõige ilusam ja ületamatu eeskuju Jeesus Kristus: Ta on meie Lunastaja, armastuse Allikas ja parim Sõber. Et aidata noortel seda avastada, toimuvad meie koguduses noortekohtumised. Need annavad hea võimaluse süvendada oma usku, õppida, mis tähendab olla katoliiklane riigis, kus on vähe kristlasi ning tugevdada oma suhet Jumala ja Kirikuga. Samal ajal on kohtumised mõeldud selleks, et noored kristlased võiksid koos olla ning viljakalt aega veeta. Kavas on huvitavad katehheesid ja vestlused, põnevad matkad, koos toidu valmistamine, heade filmide vaatamine ning teised tegevused. Kohtumistel on kutsutud osalema kõik noored, eelkõige vanuses 13-18 aastat.

Eesti katoliku noored Taizés

Loe edasi: Eesti katoliku noored TaizésÜhel septembrikuu kodusel koosviibimisel teatas isa Igor, et järgmine Taizé kohtumine toimub Riias. Tol hetkel ei teadnud paljud Taizést eriti midagi ning mõned suhtusid skepsisega. Otsus Taizésse minna võeti vastu Vastseliina palverännakul (19. septembril). Meie ettevalmistus kulges nõnda, et noortega oli enne sõitu mitmeid kohtumisi Taizé teemadel ning toimus ka Taizé seminar, kuhu kutsusime Taizés varem käinud inimesi kõnelema ning oma kogemusi jagama, ühtlasi laulsime Taizé laule ning saime osa väikesest ülevaatest Taizé vennaskonna ajaloost koos videoklipiga noorte kokkutulekust Taizés. Kohal oli ka üks vabatahtlik Riiast.

Kaitsepühaku valimistest Eesti noortele katoliiklastele

Loe edasi: Kaitsepühaku valimistest Eesti noortele katoliiklasteleJuba traditsiooniliselt kogunevad reedeti peale Püha Missat  Tallinnas Katoliku Kiriku noored. 4. november oli eriline, võiks öelda, et pühalik. Oli see kuu ju alanud Kõigi Pühakute Suurpühaga, samuti oli olnud hingedepäev - mõlemad päevad väga olulised ja tähendusrikkad katoliiklasele. Täiesti juhuslikult juhtus, et valida välja Katoliku Kiriku noorte jaoks kaitsepühak sellel pühal nädalal Kirikukalendris.