paavst 1210x236 px 2«KARTMATUD». Noorte kohtumine laupäeval, 3. märtsil

Loe edasi: «KARTMATUD».  Noorte kohtumine laupäeval, 3. märtsilVäljasõit Aegviitu (terveks päevaks) - laupäeval, 3. märtsil. . Sõidame rongiga Balti jaamast kl. 10.20. Matk. Savitöötoa külastamine. Õpime voolima savinõusid.

On kutsutud noored vanuses 13.-18.a. Võilevad ja joogid kaasa. Registreerimine ja info:

«Kartmatute» tegevusest:
Temaatilised kohtumised, palvused, ekskursioonid, matkad, laagrid, kohtumised erinevate inimestega, filmiõhtud
Plaanis: suvine laager Poola mägedes (juuli algus)

Kõik noored vanuses 13.-18.a. on oodatud.

Koguduse noortekohtumised

Loe edasi: Koguduse noortekohtumisedNoortekohtumised I: 13-18 aastased noored

Püha Johannes Paulus II rääkis sageli sellest, et noored on maailma ja Kiriku lootus. Nende südamed on täis ideaale ja nad otsivad usaldusväärseid eeskujusid, kellele järgneda. Kristlaste jaoks on kõige ilusam ja ületamatu eeskuju Jeesus Kristus: Ta on meie Lunastaja, armastuse Allikas ja parim Sõber. Et aidata noortel seda avastada, toimuvad meie koguduses noortekohtumised. Need annavad hea võimaluse süvendada oma usku, õppida, mis tähendab olla katoliiklane riigis, kus on vähe kristlasi ning tugevdada oma suhet Jumala ja Kirikuga. Samal ajal on kohtumised mõeldud selleks, et noored kristlased võiksid koos olla ning viljakalt aega veeta. Kavas on huvitavad katehheesid ja vestlused, põnevad matkad, koos toidu valmistamine, heade filmide vaatamine ning teised tegevused. Kohtumistel on kutsutud osalema kõik noored, eelkõige vanuses 13-18 aastat.

Ettevalmistus Kinnitamiseks noortele 2017

Loe edasi:  Ettevalmistus Kinnitamiseks noortele 2017Oktoobris algab ettevalmistus kinnitamise sakramendi vastuvõtmiseks noortele.
„Kinnitamise sakramendi kaudu seotakse ristitud veelgi täiuslikumalt Kirikuga ning nad saavad Pühalt Vaimult erilist väge; nõnda on nad veelgi rangemalt kohustatud tõeliste Kristuse tunnistajatena usku nii sõna kui teoga levitama ning kaitsma" (KKK 1285). Iga ristitu, kes pole veel kinnitatud, võib ja peab kinnitamise sakramendi vastu võtma ... ilma kinnitamise ning Euharistiata on ristimise sakrament küll kehtiv ja mõjus, ent kristlik initsiatsioon on veel lõpule viimata. Ladina traditsiooni kohaselt on sobiv aeg kinnitamise vastuvõtmiseks „mõistuse kasutamise iga" (14-aastaselt).

Eesti katoliku noored Taizés

Loe edasi: Eesti katoliku noored TaizésÜhel septembrikuu kodusel koosviibimisel teatas isa Igor, et järgmine Taizé kohtumine toimub Riias. Tol hetkel ei teadnud paljud Taizést eriti midagi ning mõned suhtusid skepsisega. Otsus Taizésse minna võeti vastu Vastseliina palverännakul (19. septembril). Meie ettevalmistus kulges nõnda, et noortega oli enne sõitu mitmeid kohtumisi Taizé teemadel ning toimus ka Taizé seminar, kuhu kutsusime Taizés varem käinud inimesi kõnelema ning oma kogemusi jagama, ühtlasi laulsime Taizé laule ning saime osa väikesest ülevaatest Taizé vennaskonna ajaloost koos videoklipiga noorte kokkutulekust Taizés. Kohal oli ka üks vabatahtlik Riiast.

Kaitsepühaku valimistest Eesti noortele katoliiklastele

Loe edasi: Kaitsepühaku valimistest Eesti noortele katoliiklasteleJuba traditsiooniliselt kogunevad reedeti peale Püha Missat  Tallinnas Katoliku Kiriku noored. 4. november oli eriline, võiks öelda, et pühalik. Oli see kuu ju alanud Kõigi Pühakute Suurpühaga, samuti oli olnud hingedepäev - mõlemad päevad väga olulised ja tähendusrikkad katoliiklasele. Täiesti juhuslikult juhtus, et valida välja Katoliku Kiriku noorte jaoks kaitsepühak sellel pühal nädalal Kirikukalendris.

 

 

Paavst Franciscus tänab Poolat Noortepäeva korraldamise eest

Loe edasi: Paavst Franciscus tänab Poolat Noortepäeva korraldamise eest

Poola Piiskoppide Konverents avaldas kirja teksti, mille saatis paavst Franciscus tänades Poolat, kus toimus juulikuus Ülemaailmne Noortepäev. Saadetud tänukirjas ütleb paavst Franciscus Poola kirikule: „olen sügavalt liigutatud teie tugevast usust ja kõigutamatust lootusest, mille olete säilitanud hoolimata raskustest ja tragöödiatest ning teie tulihingelisest armastusest, mis hingestab teie inimlikku ja kristlikku palverännakut.

Peale apostellikult reisi Poola, tahan uuendada oma elavat tänu teile, piiskopid, preestrid, pühitsetud inimesed ja ilmalikud, teie sooja vastuvõtu ning innu eest, millega minu külaskäiku oli ette valmistatud. Ma olen sügavalt liigutatud teie tugevast usust ja kõigutamatust lootusest, mille olete säilitanud hoolimata raskustest ja tragöödiatest ning teie tulihingelisest armastusest, mis hingestab teie inimlikku ja kristlikku palverännakut. Mälestus liigutavast armalaua tähistamisest Czestochowa pühapaigas Poola ristimise 1050. aastapäeval ja palvehetk Auschwitzi koonduslaagris on mulle iseäranis kallis.

Tema Pühaduse paavst Franciscuse kõne Ülemaailmse Noortepäeva Missal Campus Misericordiael

Loe edasi: Tema Pühaduse paavst Franciscuse kõne Ülemaailmse Noortepäeva Missal Campus Misericordiael

Kallid noored,

teie olete tulnud Krakovisse kohtuma Jeesusega. Tänane Pühakiri räägib meile just kohtumisest Jeesuse ja Sakkeuse nimelise mehe vahel Jeerikos (vt Lk 19:1-10). Seal Jeesus lihtsalt ei palveta ega tervita inimesi nagu evangelist meile ütleb - ta läks sealt läbi (v 1). Teisisõnu, Jeesus tahab tõmmata ligi meid isiklikult, saatmaks meie teekonda oma lõpuni, nii et tema elu ja meie elu saavad tõeliselt kohtuda. Seejärel toimub imeline kohtumine Sakkeusega - „tölnerite“ ehk maksukogujate ülemaga. Sakkeus oli seega vihatud Rooma okupantide jõukas kaastööline; keegi, kes ekspluateeris oma inimesi; keegi, kes oma halva maine pärast ei saanud Õpetajale isegi läheneda. Tema kohtumine Jeesusega muutis tema elu just nagu see on muutnud ja võib igapäevaselt veelgi muuta meie kõigi elusid. Kuid Sakkeus pidi kokkupuutuma rea tõketega enne Jeesusega kohtumist. Vähemalt kolm neist (tõket) võivad midagi ka meile öelda.

Tema Pühaduse paavst Franciscuse kõne Ülemaailmsel Noortepäeval Campus Misericordiael (palvevigiilia)

Loe edasi: Tema Pühaduse paavst Franciscuse kõne Ülemaailmsel Noortepäeval Campus Misericordiael...

Armsad noored,
on väga tore olla teiega siin palvevigiilial täna õhtul.

Oma võimsa ja liigutava tunnistuse lõpul küsis Rand (üks noor Süüria tüdruk, kes enne Püha Isa andis tunnistust olukorrast oma kodumaal) meilt midagi. Ta küsis: „Ma palun tõsiselt teil palvetada mu armastatud riigi eest.“ Tema loos kuulsime olukorrast Süürias, kus on sõda, leina ja kaotusi – see lugu lõppes palvega palvetada. Kas on meil paremat viisi alustada püha eelõhtut enamaga kui palvetades?

Auscwitz-Birkenau külastus ja Ristitee palvus noortega Ülemaailmsel Noortepäeval

Loe edasi: Auscwitz-Birkenau külastus ja Ristitee palvus noortega Ülemaailmsel NoortepäevalNoortepäeva reede nimetati kannatuste päevaks. 29. juuli hommikupoolikul paavst Franciscus külastas endist natsi Auschwitz – Birkenau koonduslaagrit ning õhtupoole toimus Blonia väljakul ristitee palvus.

Auschwitzis paavst kohtus 12 ellujäänud inimestega, et kuulata nende tunnistust olnud julmusest. Peale seda paavst palvetas vaikuses Surnute Seina ääres, kuhu ta pani küünla, mille kinkis Püha Isale üks inimene, kes jäid ellu Auschwitzis.

Noortepäeva avatseremoonia

Loe edasi: Noortepäeva avatseremooniaÜlemaailmse Noortepäeva avatseremoonia Blonia pargis Krakovis algas rahvuslippude tseremooniaga neljapäeva 28. juuli õhtul. Lavale toodi 187 riigi lipud, mida taustaks saatsid halastuse pühakute lipud igast maailma kontinendil, kuna 2016. aasta Ülemaailmse Noortepäeva keskseks teemaks on halastus. Paavst Franciscus avakõnes märkis noortele, et halastusel on nooruslik nägu. “Poola, kus sündis Johannes Paulus II, ja kes algatas ülemaailmse noortekogunemise idee, on meiega taevas. Ma soovin teda tänada selle eest. Ta on meiega ja ta näeb teid kõiki, kes olete siia kogunenud. Nii saavad kõik rahvused kõikidelt kontinentidelt rõõmustada üheskoos Jeesuses. Ja mis on parim võimalus ehitada teed Jeesuseni? Parim viis on seda teha teiste inimeste kaudu,” sõnadega, millega julgustas paavst Franciscus avatseremooniale tulnud ligi miljonit noort üle maailma, sealhulgas eestlasi.