Katoliku Kirik EestisSinodi järgne kiri noortele

SinodiisadMeie, Sinodi isad, pöördume nüüd teie, maailma noorte poole lootuse, usalduse ja lohutuse sõnadega. Oleme neil päevil kogunenud, et kuulda Jeesuse, „igavesti noore Kristuse“ häält ja Temas ära tunda teie paljusid hääli, teie vaimustushüüatusi, teie abihüüdeid ja teie vaikushetki.

Oleme tuttavad teie sisemise otsinguga, rõõmu ja lootusega, valu ja ahastusega, millest koosnevad teie igatsused. Nüüd tahame, et te kuulaksite meie sõnu: me tahame jagada teie rõõmu, nii et teie püüdlused saaksid ellu ärgata. Oleme kindlad, et oma elujanuga olete valmis sekkuma oma unistuste realiseerimiseks ja oma ajaloo kujundamiseks.
Meie nõrkused ei tohiks teid eemale peletada; meie puudused ja patud ei tohi takistada teie usaldust. Kirik on teie ema; ta ei hülga teid; ta on valmis saatma teid uutel teedel, kõrgematel radadel, kus Vaimu tuuled puhuvad tugevamalt - pühkides ära ükskõiksuse, pealiskaudsuse ja heidutamise udu.

Kui maailm, mida Jumal armastas niivõrd, et andis meile oma ainsa Poja, Jeesuse, keskendub materiaalsetele asjadele, lühiajalistele õnnestumistele, naudingutele ja kui maailm purustab nõrgimaid, siis peate aitama tal taas tõusta ja uuesti pöörata oma pilk armastuse, ilu, tõe ja õigluse poole.

Kuu jooksul oleme käinud koos mõnega teist ja paljude teiste inimestega, kes on meiega ühendatud palve ja armastuse kaudu. Soovime jätkata teekonda nüüd igas maailmaosas, kuhu Issand Jeesus meid misjonär-jüngritena saadab.

Kirikule ja maailmale on teie entusiasm hädavajalik. Kindlasti tehke kõige nõrgemad, vaesed ja elu poolt haavatud inimesed oma teekaaslasteks.
Te olete olevik; olge helgem tulevik.

28. oktoober 2018
Vatikanis

Social button for Joomla

Välismaa


"Ma hingan, aga pole kunagi elanud" Noa lugu07 Jun 2019 11:08

17aastane Hollandi tüdruk Noa Pothoven otsustas abistatud enesetapu kasuks eelmisel nädalal. Meedia on viimase nädala jooksul väga laialdaselt kajastanud Noa juhtumit. Katoliku kirik on tõstnud esile Noa Pothoveni enesetappu kui meeleheitliku vastutustundetut tegu. Paavstliku Eluakadeemiapresident Monsignor Vincenzo Paglia kommenteeris noore tüdruku juhutumit, mille tagajärjed on kaugeleulatuvad: "Eutanaasia ja abistatav enesetapp on kõige kaotamine. Vastutus, [ ... ]

Loe edasi ...
Pariisi Jumalaema kirik on taas ellu ärkamas!20 Mai 2019 10:43
Pariisi Jumalaema kirik on taas ellu ärkamas!

Jumalaema kirikus ei ole juba kuu aega Missat peetud ning kirik on suletud. Aga Pariisi peapiiskop Michel Aupetit ütles ühes intervjuus Pariisi ajalehele Le Parisien, et ta soovib Jumalaema kirikus uuesti Missat pidada niipea kui võimalik, isegi kui see on esialgu, turvalisuse huvides, võimalik vaid “väikesele hulgale inimestele”. Peapiiskop, kes ootab kindral Jean-Louis Georgelini nõusolekut, ütles, et see olevat vaid nädalate [ ... ]

Loe edasi ...
Veel artikleid ...

Halastuse aasta