Katoliku Kirik EestisSinod 2018

noortesinod 

3. kuni 28. oktoobrini toimub Roomas Piiskoppide Sinod, mis on pühendatud noortele. Sinod toimub egiidi all „Noored, usk ja kutsumus“.  

Miks noortele pühendatud Sinod? Paavst Franciscus andis käesoleva aasta juunikuus välja Sinodit ettevalmistava dokumendi, mis on erinevates keeltes kättesaadav Sinodi kodulehel – http://www.synod2018.va/ Selles dokumendis kutsub paavst noori üles vaatama oma südamesse, saamaks selgust, milline on tänases maailmas nende südamekutse. Kas üldse on kutsumust – perele, tööle, pühendunud elule? Ta märgib, et noortel on alati valik, kuid kuidas õiget valikut ära tunda? Paavst Franciscus väljendab oma kindlat veendumust, et noortel on Kirikus tulevikku, tuleb vaid usk ellu äratada. Ühe valulise probleemina näeb paavst põlvkondade vahelist lõhet. Ta sooviks tuua noori ja ka vanemaid seda märkama. Seda teemat puudutas paavst Franciscus juba 2016. aastal Poolas toimunud Ülemaailmsel Noortepäeval.

Teiseks tahab ta julgustada noori osalema pastoraaltöös, mis tähendab, et ilma eranditeta kõik saavad aidata abivajajaid, aidata kaasa kogudusetöös. Ta ei soovi, et noored jääksid kuidagi kõrvale kaasatusest Kirikus, sest ilma selleta ei ole neil võimalik tunda ära ka preestrikutsumust, mida Kirik väga vajab. Ta julgustab noori tulema digitaalmaailmast välja reaalsesse kogukonna ellu, kus nad saaksid aidata kaasa näiteks keskkonna kaitsmisel.

 

Paavst on palunud kõigil piiskopkondadel üle maailma, lähtuvalt Sinodist, tegeleda noorte teemaga ning kaasata neid Kirikusse. Paavst Franciscusel on võimalus kuulata meie noorte poolt antavaid tunnistusi ja veeta nendega ilusaid hetki 25. septembril Eestisse toimuva visiidi ajal. Sellelt noortekohtumiselt ja meie noortelt saab tal kindlasti olema kaasa võtta midagi sellist, mida viia oktoobrikuus toimuva Sinodi ette.

 

Social button for Joomla

Välismaa


"Ma hingan, aga pole kunagi elanud" Noa lugu07 Jun 2019 11:08

17aastane Hollandi tüdruk Noa Pothoven otsustas abistatud enesetapu kasuks eelmisel nädalal. Meedia on viimase nädala jooksul väga laialdaselt kajastanud Noa juhtumit. Katoliku kirik on tõstnud esile Noa Pothoveni enesetappu kui meeleheitliku vastutustundetut tegu. Paavstliku Eluakadeemiapresident Monsignor Vincenzo Paglia kommenteeris noore tüdruku juhutumit, mille tagajärjed on kaugeleulatuvad: "Eutanaasia ja abistatav enesetapp on kõige kaotamine. Vastutus, [ ... ]

Loe edasi ...
Pariisi Jumalaema kirik on taas ellu ärkamas!20 Mai 2019 10:43
Pariisi Jumalaema kirik on taas ellu ärkamas!

Jumalaema kirikus ei ole juba kuu aega Missat peetud ning kirik on suletud. Aga Pariisi peapiiskop Michel Aupetit ütles ühes intervjuus Pariisi ajalehele Le Parisien, et ta soovib Jumalaema kirikus uuesti Missat pidada niipea kui võimalik, isegi kui see on esialgu, turvalisuse huvides, võimalik vaid “väikesele hulgale inimestele”. Peapiiskop, kes ootab kindral Jean-Louis Georgelini nõusolekut, ütles, et see olevat vaid nädalate [ ... ]

Loe edasi ...
Veel artikleid ...

Halastuse aasta