Katoliku Kirik EestisSinod koostab kokkuvõtvat töödokumenti

sinod3Sinodi isad töötavad viimaste küsimuste arutamisega, sest tegemist on Sinodi viimaste tööpäevadega Roomas. Valmimas on dokument, mida esitatakse kõikide Sinodil tehtud ettepanekutega ja argumentidega laupäeval 24. oktoobril Rooma Paavstile. Enne seda toimub lõppdokumendi hääletus Sinodi isade poolt. Sinodi töödokument koosneb peaaegu 400 Sinodi liikme ja 13 erineva töögrupi töötulemustest. Kardinal Turkson, 23. oktoobri pressikonverentsil teatas kokkuvõtvalt, et Sinodi raport kirjeldab seda, kuidas abielu kui institutsioon ning kui kogukond, elab selles tänases ühiskonnas ning kuidas kirik saab toetada perekonda tema kutsumuses. Samuti peavad Sinodi isad oluliseks, et kirik peab tegema paremat tööd, aidates peresid ja et purunenud perekonnad ei tunneks, et nad ei ole oodatud kirikusse.

Reedesel pressikonverentsil selgitati, et osad töögrupid näevad, et Rooma Kuurias peaks olema ka eraldi komisjonid noorte jaoks ja temaatiline komisjon naistele ning seda lisaks sellele, et paavst kavandab uut komisjoni ilmalike jaoks, mida teatas Püha Tool 22. oktoobril. Väga oluliseks on kujunenud haridusküsimused. Samuti teemad sakramentidest ja kuidas elada Kristuse õpetuses ning paremini mõista Pühakirja teksti.

Kardinal Turkson selgitas ka pressikonverentsil, et kui tekivad väga olulised teemad Sinodi raportist ehk lõplikust töödokumendist, võidakse nende küsimuste arutamiseks ja lahendamiseks kokku kutsuda järgmised Piiskoppide Sinodid, et vaid nendele küsimustele tähelepanu pöörata. Kardinal Turkson lisas, et Püha Isa ei vaata ainult lõppraportit. Kuna Püha Isa on ise viibinud Sinodi töös ja teab, kuidas töötas Sinod ja mida argumenteeriti, seega kindlasti arvestab kogu kolme nädala jooksul arutlusel olnud teemadega, sest ainult Rooma Paavst võtab vastu otsuseid ning tema jaoks on oluline vaadata Sinodi tööd tervikuna.

Sinodi lõppdokumenti esitatakse, homme 24. oktoobri hilisõhtul Vatikanis.

Pühapäev toimub Peresinodi lõpetamise puhul Püha Missa.

Allikas: Peresinodi pressikonverents Vatikanis, 23. oktoober 2015

Social button for Joomla