Katoliku Kirik EestisNeitsi Maarja basiilika (Santa Maria Maggiore) pühitsemispäev

santa-maria-romaSanta Maria Maggiore Roomas, pole mitte vaid üks palverännukirik ja paavstlik basiilika, vaid ka suurem ja tähtsaim Neitsi Maarjale pühendatud pühakoda. Ühel augustikuu päeval, täpsemalt 5. augustil, ilmus paavst Liberiusele Neitsi Maarja ja ütles, et kuhu järgmisel päeval sajab lund maha Rooma linnas, sinna raja mulle kirik.

Nii sündis vanim, 4. sajandist pärit Maarja kirik Rooma. Hiljem on basiilikat erinevatel ajastutel laiendatud. Santa Maria Maggiore on tuntud ka imettegeva Maarja ikooni tõttu - Salus Populi Romani, mida arvatakse, et selle ikooni on teinud evangelist Luuka.

Santa Maria Maggiore on armastatud samuti paavst Franciscuse poolt. Tihti külastab ta basiilikat, et palvetada Neitsi Maarja eeskostel.

Igal aastal, 5. augustil imiteeritakse kuulsat ilmutust lumesajust lillede puistamisega kiriku katuselt peaaltarile. Selleks pühaks, mida roomlased väga armastavad, tulevad kokku kõik linnaelanikud, et osa saada Missast, kus Gloria laulmise ajal toimub roosiõite sadu basiilikas. Õhtul kulmineerub kogu püha ülelinnalise peoga basiilika ees, kus omakorda lauldakse vespreid ja imiteeritakse lumesadu Piazza Santa Maria Maggiorel, meenutamaks Püha Maarja ilmutust 4. sajandil.

Social button for Joomla