Katoliku Kirik Eestis28. aprill on Püha Louis-Marie Grignion de Montfort'i mälestamispäev

MontfortLouis-Marie Grignion de Montfort'i võib pidada marioloogia suurimaks klassikuks. Ta on Katoliku Kiriku pühak, kes elas aastatel 1673–1716.

Louis de Montfort sündis Montforti külas Prantsusmaal, Rennes linna lähistel 1673. aastal ja peale hariduse saamist jesuiitide juures, aastal 1700 pühitseti ta kohaliku piiskopkonna preestriks. Peale seda koheselt alustas Louis de Montfort oma missionitegevust, liikudes ringi kogu Prantsusmaal.

Tema jutlused meelitasid kirikutesse tuhandeid usklike, isegi neid, kelle usk oli vähenenud. Tema keskmes oli Neitsi Maarja austamine ja jäljendamine - leida kõikjal Neitsi Maarjat. Tuntuim teos Neitsi Maarja teemal on Tõeline Pühendumine Maarjale, mille ta kirjutas 1712. Samuti kirjutas ta mitmeid litaaniaid ja palveid pühendusega Neitsi Maarjale ning mitu teost Pühimast Roosipärjast.

Louis de Montfort oli armastatud püha paavst Johannes Paulus II poolt. Ta lahkus 1716. aastal Saint-Laurent-sur - Sevres. Louis de Montfort kanoniseeriti 1947. aastal. Püha Louis de Montforti raamat pühendumisest Neitsi Maarjale on ilmunud ka eesti keeles.

Social button for Joomla