Katoliku Kirik EestisPüha Ema Elisabeth Hesselblad

Blessed Mary Elizabeth Hesselblad Püha Elisabeth Hesselblad (1870-1957) sündis Rootsis, kuid rändas töö otsinguil USA-sse. Vahetult enne USA-st Euroopasse naasmist ühines ta katoliku kirikuga, enne seda oli ta luterlane. 1904. aastal sõitis Elisabeth Hesselblad USA-st Rooma, asutades seal 1911. aastal vaimuliku õeskonna, mis tugines Püha Birgitta reeglitele, kuid seadis ka uusi eesmärke. Elisabeth Hesselbladi missiooniks oli juhendada õdesid nii, et nende tegevus toetuks tänapäeva vajadustele, sotsiaalsele ja oikumeenilisele teenimisele.

1911. aastal saabusid Elisabethi juurde esimesed kolm nunnakandidaati ja 1920. aastal sai tolleks ajaks juba üheksa aastat tegutsenud uus vaimulik õeskond ka kirikult kinnituse. Esimene klooster asutati püha Birgitta sünnimaal Rootsis, Djursholmis aastal 1923, kuigi toona veel puhkekodu nime all. Alles aastal 1931 täitus ka Elisabeth Hesselbladi kauaegne unistus ja birgitiinid said Rooma südalinnas Piazza Farnesel tagasi maja, kus oli elanud ja surnud ordu asutaja Püha Birgitta. 1942. aastal sai Ema Elisabeth loa nimetada oma liikumine Pühima Päästja ordu uueks haruks.

2000. aastal kuulutas õndsaks Ema Elisabethi paavst Johannes Paulus II. 2016. aastal kuulutas paavst Franciscus õndsa Ema Elisabeth Hesselbladi pühaks. Pirita kloostris pühitseti 4. juuni hommikul Missa püha Elisabethi auks. Palvetagem Pirita kloostri õdede eest Püha Elisabethi eeskostel.

Social button for Joomla