Katoliku Kirik EestisTäna avati Roomas sinod „Noored, usk ja kutsumus“

vatikan3. oktoobril avas paavst Franciscus Püha Missaga Püha Peetruse väljakul Roomas sinodi. 

Püha Isa andis käesoleva aasta juunikuus välja sinodit ettevalmistava dokumendi „Instrumentum Laboris“, mis on erinevates keeltes kättesaadav sinodi kodulehel – http://www.synod2018.va/.

Noortele pühendatud sinodi eelsel nõupidamisel Roomas väljendasid paljud noored soovi, et keegi oleks neile teekaaslaseks, kes suudaks neid mõista ilma arvustamata ja oleks võimeline kuulama ja vastama noorte küsimustele (vrd. Noortele pühendatud sinod, Instrumentum Laboris, 132).

Dokumendis „Instumentum Laboris“ kutsub paavst noori üles vaatama oma südamesse, saamaks selgust, milline on tänases maailmas nende südamekutse - kutsumus – perele, tööle, pühendunud elule? Paavst märgib, et noortel on alati valik, kuid kuidas õiget valikut ära tunda? Paavst Franciscus väljendab oma kindlat veendumust, et noortel on Kirikus tulevikku, tuleb vaid usk ellu äratada.

Sinodi avamissal juhatas paavst Rooma tulnud sinodist osavõtvatele piiskoppidele, et töötagu nad usalduse ja armastusega. „Võtke ja kandke noorte energiat oma teenistuses sinodi töös ja eemaldage egoism/.../. Ehitage entusiasmiga paremat maailma.“

3. kuni 28. oktoobrini toimub Roomas Piiskoppide Sinod. Sinod toimub egiidi all „Noored, usk ja kutsumus“. Paavst on kutsunud kõiki üles palvetama Sinodi töö ja tulemuste eest.

Social button for Joomla