Katoliku Kirik EestisPüha Tool EXPO maailmanäitusel Milanos

expovatican2015 aasta EXPO maailmanäitusel on esindatud ka Püha Tooli esindus. 11. juuni on EXPOl pühendatud Vatikani rahvuspäevaks. Eesti rahvuspäev toimus 8. juunil 2015.

Vatikani motoks EXPOl on «mitte ainult leivast», kus kutsutakse üles isiklikule ja sotsiaalsele teadvusele toidust ja toidu väärtusest. Püha Tool on rõhutanud oma EXPO esindatusega hariduslikku momenti, et luua teadlikust toidust ning näidata kuidas on läbi aegade, alates aegade algusest olnud toit meie identiteedi osa. Samuti püüab Püha Tool juhtida tähelepanu sellele, kui suurel osal maailmas valitseb nälg ning paljud inimesed ei saa täisväärtuslikku toitu igapäevaselt.

Vatikani poolt peab rahvuspäeva kõne 11. juunil Milanos Vatikani Kultuurikomisjoni esimees, T. E. kardinal Gianfranco Ravasi. Kohal viibib ka Milano peapiiskop Angelo Scola. Peale paviljoni külastust toimub avalik kontsert rahvale, mida esitab Milano sümfooniaorkester ESAGRAMMA.

Esimene EXPO maailmanäitus toimus aastal 1851. Tänaseks on EXPO muutunud väljapaistvaimate kultuuri-, haridus- ja teadussaavutuste näituseks. Tänavuse EXPO teema Milanos on „Toites maad ja andes planeedile eluks vajalikku energiat". EXPO on avatud 1. maist kuni 31. oktoobrini 2013.

EXPO avapäeval, 1. mai avatseremoonial esines ning andis omad tervitused edasi videokõnevahendusel otse Vatikanist ka paavst Franciscus.

Social button for Joomla