Katoliku Kirik EestisKardinal Parolin Iirimaal toimunud refendiumist

ParolinIirimaal toimunud referendum, millega kiideti heaks samasooliste abielud, on "kaotus kogu inimkonnale" ütles Vatikani riigisekretär kardinal Parolin Majandus- ja Sotsiaalpreemiate kätteandmisel peetud kõnes Vatikani Riigikantseleis 27. mail, Palazzo della Cancelleria's. „Olen väga kurb selle otsuse tõttu, sest kirik peab tugevdama oma pühendumist evangeliseerimisele ja ma arvan, et me ei saa rääkida täna kaotusest mitte ainult kristlikes väärtustes, vaid kaotusest kogu inimkonnale".

„Nii nagu ma ütlesin Dublini peapiiskopile", ütles riigisekretär „märgin täna, et Kirik peab seisma vastu sellele olukorrale, aga peab ka tegema kõike seda, et kirikuõpetus ja kogu tema jõupingutused oleks suunatud meie kultuurilisele evangeliseerimisele."

„Perekonna ohtu seadmine oleks nagu ehitiselt vundamendi eemaldamine," lisas kardinal Parolin, kommenteerides viimaseid sündmuseid Iirimaal. „Perekond jääb kirikus keskmesse, ja me peame tegema kõik selleks, et aidata ja edendada igat peret ning kaitsta perekonda inimkonna tulevikus," lisas Vatikani riigisekretär kardinal Parolin.

Hetkel  töötatakse Vatikanis välja perekondadele suunatud Piiskoppide Sinodi dokumenti Instrumentum laboris. Sinod toimub käesoleva aasta oktoobris.

Allikas: Vatikani Raadio, 27.05.2015

Social button for Joomla