Katoliku Kirik EestisAngelus, 21. detsembril. Paavst Franciscus: öelge "jah"!

maarjakuulNeljandal advendiaja pühapäeval, pidas paavst Franciscus Inglitervituse palve ja jutluse Roomas Püha Peetruse väljakul ning rõhutas 21. detsembri Angelusel Neitsi Maarja tähendusele Jõulude eelsel ajal ning palus inimestel mõelda just Maarja usu peale. Ingel Gabriel külastas Neitsi Maarjat ja ta ootas "jah" sõna Maarjalt, et Sõna saaks Lihaks. Paavst märkis seda ka kui müsteeriumit, kus kogu maailm ootas Maarja "jah" sõna ning palus ka kõigil inimestel sellisel viisil valmistuda Kristuse sündimiseks.

Esiteks Maarja usk seisneb Jumalasõna kuulamises. Usk, mis täitis tema südant ja mõistust. Sel hetkel ei tea veel Maarja, kui palju tuleb tal kannatada, kuid ta on teadlik sellest, mis on Jumala plaanides ja end tuleb usaldada Temale. Ta saab täidetud armastusega.

Teine oluline moment, mida Püha Isa rõhutas Angeluse jutluses oli aeg, millal toimus Kristuse sündimine. Petlemmas, väikeses külas toimunud sündmus, mis toimus rohkem kui kaks tuhat aastat tagasi, kannab täna Liturgias seda, mida kannab iga kristlane. See sündmus koputab igaühe südamele ning palub iga ühel vastata isiklikult ja siiralt "jah" nii nagu ütles Maarja, pannes end sellega täielikult Jumala ja Tema armu käsutusse, täites end Tema armastusega. Samuti palus Püha Isa tähelepanu pöörata Joosepile ja tema vaiksele kohalolule selles Sündimise müsteeriumis ning mõelda kuidas Joosep ja Maarja osalesid Jumala plaanis.

Angeluse lõpus palus paavst, et tõeline jõulukink oleks rahu: "Kristus on meie tõeline rahu, ja et Ta kutsuks meie südameid rahule, hingerahule. Avagem uksed Kristusele". "Rahu maa peal ja heatahtega inimestes," sõnadega lõpetas paavst Franciscus pühade eelse Inglitervituse palve tuhandete palverändurite ees Roomas.

Social button for Joomla