Katoliku Kirik EestisPalvetagem üheskoos Põhja-Iraagi kirstlaste eest

PaavstFranciscus9. augustil pöördus paavst Franciscus Ühinenud Rahvast Organisatsiooni poole seoses olukorraga Põhja-Iraagis. Avaldame lühidalt väljavõtte allpool Püha Isa kirjast Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni peasekretär Ban Ki-Moonile seoses olukorraga Põhja-Iraagis.

"Koos raske ja ahistatud südamega olen jälginud viimaseid sündmuseid Põhja-Iraagis, kus kristlasi ja teisi religioosseid vähemusi on sunnitud oma kogudest lahkuma, kus pühakodasid on hävitatud ning hävitatud religioossed pärandid," kirjutas paavst Franciscus Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni peasekretärile ning väljendas oma valu seoses kestvate rahutustega. "Ma väljendan oma vaimset lähedust nendega, ning kogu Katoliku Kirik jagab minuga muret, kes soovivad elada rahus, harmoonias ja vabaduses oma esiisade maal".

 

Paavst tegi üleskutse Ühendatud Rahvaste Organisatsioonile rakendama ühiselt rahvusvahelist dialoogi, et lõpetataks inimtragöödiad, vägivald, tagakiusamine ning kutsus rahvusvahelisi organeid rakendama kõiki pädevaid meetmeid, et olukord laheneks Põhja-Iraagis.

Paavsti visiit Lõuna-Koreasse 13.-18. augustil on pühendatud rahule maailmas, rahudialoogile Põhja- ja Lõuna-Korea vahel ja oma visiidi ajal paavst Franciscus kutsus kõiki mitte unustama koos palvetama tagakiusatud kirstlaste ja kõikide inimeste eest Põhja-Iraagis.

Social button for Joomla