Katoliku Kirik EestisSurilina väljapanek Torinos

surilinaTorino katedraal teeb vaiksel laupäeval oma tv- ja sotsiaalmeediakanalite kaudu kättesaadavaks otsepildi Kristuse surilina väljapanekust. Surilina näidatakse selleks, et toetada palvega koronaviiruse pandeemia ajal usklikke ja paluda Kristuselt armu kurja ületamiseks nagu Tema tegi seda ristil.

Surilina väljapanekut Torino katedraalist on võimalik jälgida vaiksel laupäeval kell 18 SIIT: Torino Surilina või Katoliku Kirik Eestis FB lehelt.

"Armastus võidab. See on Ülestõusmispühade kuulutus. Torino surilina äratab meis ellu armastuse ja täidab meie südame tänulikkusega ning usuga," ütles Torino peapiiskop Nosiglia. Just sellist armastusekuulutust on kõigile vaja sel raskel pandeemiaajal ning usku Jeesuse Kristuse ristisurma, mis võidab ära kurja. “Miski ega keegi ei saa meid kunagi sellest armastusest lahutada, sest see on igavesti truu ja ühendab meid Temaga lahutamatult."

"Ma saan tuhandeid ja tuhandeid sõnumeid inimestelt, nii noortelt, täiskasvanutelt kui ka eakatelt, tervetelt ja haigetelt," lisas peapiiskop, “kes paluvad, et raskuste ajal, mida me praegu läbi elame, saaksime vaiksel laupäeval palvetada Kristuse surilina ees ja paluda Kristuse armu kurjuse ületamiseks. Võtsin selle taotluse hea meelega vastu ja kinnitan kõigile, et viime selle ellu. Tänu televisioonile ja sotsiaalmeediale on surilina pilt kõigile kättesaadav kogu maailmas ".

Torino surilina on kristluse ajaloos olnud kõige rohkem uuritud sakraalne objekt. Surilinal on inimese kujutis, sellelt on näha väljajoonistunud inimese näojooned, habe, ja vaataja tunneb äratuntavalt, et tegemist on surnud mehe kujutisega. Kirik ei ole ametlikult kinnitanud, et tegemist on ametliku Kristuse surilinaga, kuid märgib, et on tegemist sakraalse objektiga, mille kaudu on võimalik kõige paremal viisil meenutada Kristuse kannatusi ja ristisurma.

Social button for Joomla