Katoliku Kirik EestisViirus on võtnud juba 50 vaimuliku elu Itaalias

pretePõhja - Itaalias on surnud covid-19 viiruse tagajärjel juba 50 preestrit. Nad lahkusid meie hulgast siis, kui viirus hakkas plahvatuslikult levima Itaalias. Vaimulikud teenisid igapäevaselt oma kogudusi, olid toeks rahvale, perekondadele ja kõikidele ustavatele. Samuti toetasid vaimulikud haiguspuhangute ajal sõdureid, jalaväelasi ja kõiki teisi, kes on igapäevaselt eesliinil tööl haiglates. Paljud surnud vaimulikud olid 50-60 aastased, kirjutab Itaalia ajaleht Corriere della Sera.  

Kõige raskem on tunnistada, et praegustes tingimustes pole võimalik pidada matuseteenistusi Itaalias. Surnuid on palju ja sõjavägi on abiks matmisel ning toimetab kirstud haudade juurde. Avalikke kogunemisi matusteks pole võimalik korraldada. Need on keelatud. See oleks liiga ohtlik tervetele.  Mida saame teha hetkeolukorras, on palvetada nende lahkunud preestrite eest. Kogu Katoliku Kirik ühineb palvega lahkunud preestrite eest Itaalias. Samuti väljendas oma leina Rooma Paavst, teatas Itaalia katoliiklik ajaleht Avvenire.

Igapäevaselt jätkavad arstide ja tegevteenistustujate kõrval vaimulikud hingehooldustööd Itaalias. Nad aitavad supiköökides, kodutute abistamisel, viivad sakramente haigetele ja toetavad kõiki, kes raskel ajal intentsiivset hooldust vajavad. Preestrid loevad Evangeeliumi ja Pühakirja tekste haiglates nii haigetele kui arstidele. Itaalia ajalehe Corriere della Sera järgi on vaimulike tugi Itaalias kõige raskemates olukordades väga toetav ja vajadus on suur Jumalasõna järele. Mitmed arstid, kes töötavad intensiivravi osakonnas on öelnud ajakirjanikele, et ilma vaimse ja moraalse toetusega ei tuleks nad toime. Nad näevad sadu surnuid igapäevaselt, keda viirus tapab. Paavst on andnud korralduse, et nii palju kui võimalik anda haigetele haigete salvimise sakramenti. Samuti andis Püha Tool 20.03.2020 välja dekreedi täieliku indulgentsi saamiseks. Kirik toetab nii palju kui võimalik, sel keerulisel pandeemia ajal kõiki, palvetab preestrite eest, kes täna aitavad ja lohutavad nii paljusid kogu maailmas. Ühinegem selle palvega.

Meie seast lahkunud isa Paolo Camminati, 53.a. Azionest (foto Avvenire).

Social button for Joomla