Katoliku Kirik EestisPüha Isa visiit Kolumbiasse

paavstkolumbiasPaavst Franciscus viibib apostellikul visiidil Kolumbias 9. kuni 11. septembrini 2017.  Paavst Franciscuse reis Kolumbiasse kannab motot “ühtsus ja rahu”, mida ta soovib Kolumbia rahvale kogu südamest, teavitas Püha Tooli pressiosakond.

90% Kolumbia rahvastikust on katoliiklased. Iseseisvuse saavutas Kolumbia 1810 ja tegemist on presidentaalse vabariigiga. Kolumbia on tuntud kui kodurahustuste, kriminaalse ja kuritegevusliku taustaga riik Ladina-Ameerikas, mida on räsinud ajaloos mitu kodusõda.

Paavsti soov on täna lepitada inimesi peale pikka ja kibedat kodusõda ühtsusele ning rahusaavutamisele Kolumbias. Oma videotervituses reisi eel paavst tänas küllakutse eest riigiesindajaid ja rahvast ning nentis, et meie oleme kõik ühe Isa lapsed, Isa, kes meid armastab ja lepitab. Kolumbia kardinal Salazar lisas, et paavst soovib kindlasti tegeleda Kolumbias ka keskkonnaküsimuste arutamisega, sest selles riigis on palju väärtuslikke loodusressursse, mida ei kasutata ökonoomselt. Üheskoos liidrite ja kiriku esindajatega soovitakse arutada paremaid võimalusi Kolumbia loodusressursside kasutamiseks ja majandamiseks kogu maailmas

Viiepäevase visiidi ajal kohtub paavst Franciscus samuti Kolumbia presidendi ja katoliku kogukondadega ning noortega.

Social button for Joomla