Katoliku Kirik EestisPaavst Palmipuudepüha Missal: lõpetage see terror maailmas

paavstpalmipuudel

"Mul on kurb teatada, et kuulsin Palmipuudepüha hommikul, et Egiptuses kopti kirikutes toimusid plahvatused ja seal on palju hukkunuid. Palvetagem nende eest," ütles paavst Franciscus Palmipuudepüha Missal Vatikanis. Paavst Franciscus saatis kaastundeavalduse kopti kiriku peale paavst Tawadros II-le Palmipuudepüha hommikul.

Egiptuses toimus kaks plahvatust Palmipuudepühal, kolm nädalat enne paavst Franciscuse ametlikku visiiti Egiptusesse, Tanta linnas Niiluse delta aladel Mar Girgisi (Püha   Jüri) kopti kirikus hukkus Missa ajal 27 inimest ning vigastatuid on eri andmetel 78 inimest. Teine plahvatus toimus Alexandria linnas, mis on vana kopti kiriku keskuseks. Plahvatus toimus Püha Markuse kirikust väljas, mille tulemusena hukkus 16 inimest ja on üle 40 haavatu. Paavst Franciscus väljendas oma kurbust Palmipuudepüha Missal Vatikanis ja ütles, et “lõpetage see terror maailmas”.

Püha Isa kutsus lõpetama terrorit, peatama relvakaubandust, ja vägivalda, mida on nii palju hetkel maailmas. Ta väljendas oma lähedust Palmipuudepüha Missal kõikide hukkunud inimeste lähedastele  Egiptuses. Samuti avaldas oma kaastunnet Rootis hukkunud lähedastele.

Allikas:

www.news.va; 
www.repubblica.it.

9. aprill 2017

Social button for Joomla