Katoliku Kirik EestisPaavst Franciscus: leidke ilu väikestest asjadest. Noorte palvevigiilia Santa Maria Maggiores

papapalves“Noored - tulevik on teie käes! Ärgem jääge diivanil lesivateks pensionärideks. Olge julged! Ma juba Krakowis rääkisin, et noored ei tohi jääda diivanitele lesima, sest teie käes on elu, ja niisamuti kogu kirik peab elama koos teiega. Ja ma ütlen, et 2018. aastal toimuv Sinod peab toimuma koos noortega, mitte olema nagu parlament, kus otsustatakse midagi noorte heaks,” ütles Palmipuudepüha eelõhtu palvevigiilial mitmete sadade noorte ees paavst Franciscus Santa Maria Maggiore kirikus Roomas.

"Ma tean, et täna teil on raske. Pole tööd, ja pole alati võimalik head haridust omandada, ning raske on integreeruda ühiskonda, kuid ärge muutuge ükskõikseks ning kaotagem lootust. Te peate edasi minema, tegutsema, unistama ja julgema riskida."Paavst Franciscus julgustas noori palvevigiilial leidma ilu väikestest asjadest ja seda iga päev. Olema julged. Ja mitte unustama vanavanemaid. Püha Isa palus iga päev rääkida vanavanematega, sest neil on kindlasti midagi noortele öelda, oskus seisneb, kuidas noored oskavad kuulata vanavanemaid. Ta märkis, et dialoog noorte ja vanade vahel on tõesti probleemiks tänases maailmas.

Ja lõpetuseks paavst palus kõigil noortel maailmas leida oma elus missioon, mille nimel elada. “Leidke oma elust midagi konkreetset, näiteks mis on teie kutsumus”.

Palvevigiilia toimus koos Rooma piiskopkonna, Lazio maakonna ja sadade teiste maailmast Rooma kohale tulnud noorte palveränduritega, et palvetada 2018. aastal aset leidva Piiskoppide Sinodi ja 2019 jaanuaris toimuva Ülemaailmse Noortepäeva eest Panamas. Palmipuudepühal saadab paavst Franciscus koos oma õnnistusega Noortepäeva Risti, mis saabus Krakowist Püha Nädalaks Rooma, edasi Panamasse koos grupi noorte palveränduritega.

Social button for Joomla