Katoliku Kirik EestisPaavst Franciscus külastas anglikaani kogudust Roomas

anglikanikirikPühapäeval, 26. veebruaril külastas paavst Franciscus Rooma Kõikide Pühakute (itaalia keeles Ognissanti) anglikaani kogudust - ajalooline visiit, mida pikalt oli oodatud anglikaanide poolt. Tegemist on kogudusega, mis tähistab tänavu 200 aastapäeva. Selleks puhuks paavst õnnistas Kõikide Pühakute kirikus Kristus Päästja ikooni.

Püha Isa osales 500. reformatsiooni mäletamise aastapäeval Lundis oktoobris 2016, pidades oikumeenilise palvuse Lundi katedraalis Luterliku Maailma Federatsiooni liiditritega, ja nüüd, mõned kuud hiljem veebruaris 2017 külastas Rooma Paavst anglikaani kirikut Roomas, kus ta julgustas nii anglikaane kui katoliiklasi olema enam Jeesuse jüngrid ja seda palveelu kaudu. "Meie oleme õed ja vennad Kristuses. Meil on üks ristimine ja meie oleme sõbrad ning palverändurid ning soovime koos järgneda Jeesusele Kristusele," märkis paavst Franciscus.

Kõikide Pühakute anglikaani kiriku kogudus on aktiivne ja nende tegevust on tunnustatud Roomas, sest näiteks nad pakuvad igal reedel toitu kodututele Rooma Ostiense raudteejaamas, trükivad piiblit inglise keeles ning jagavad seda inimkaubanduse ohvritele, millest osad eksemplaarid saadetakse Aafrikasse jagamiseks prostituutidele, kes on osutunud piibli järele nõudlust.

Paavst Franciscus on külastanud varem juudi sünagoogi Roomas aastal 2016, ta on külastanud mošeed Bangui's Kesk-Aafrika Vabariigis ja Istanbulis. Paavsti on ka kutsutud külastama Rooma mošeed. Anglikaani kirikus oli Püha Isa esmakordselt.

 

Allikas ja foto: www.news.va, 27.02.2017

Social button for Joomla