Katoliku Kirik EestisOpus Dei prelaadiks valiti Mons. Fernando Ocáriz Braña

odprelaat23. jaanuari õhtul kinnitas paavst Franciscus uueks Opus Dei prelaadiks Mons. Fernando Ocáriz Braña. Mons. Ocáriz sündis 27. oktoobril 1944 Pariisis, hispaania eksiilperekonnas, ja ta on noorim kaheksast lapsest. Ta on lõpetanud Barcelona ülikoolis füüsika (1966). Samuti ta on õppinud teoloogiat paavstlikus Laterani ülikoolis Roomas ja doktorikraad omistati talle Hispaanias Navarra Ülikooli teoloogiateaduskonnas aastal 1971. Samal aastal pühitseti ta ka preestriks. Mons. Fernando Ocáriz on püha Josemaría Escrivá (1902–1975) kolmas ametijärglane.

Aastal 1966 lõpetas ta Barcelona Ülikooli füüsikateaduskonna, aastal 1969 omandas Paavstlikus Lateraani Ülikoolis litsentsiaadikraadi teoloogias ja aastal 1977 Navarra Ülikoolis doktorikraadi teoloogias. Samal aastal ordineeriti ta ka preestriks. Preestritöö esimestel aastatel keskendus tema tegevus peamiselt noortele ja üliõpilastele.

Monsenjöör Fernando Ocáriz on Usudoktriini Kongregatsiooni nõunik (alates 1986) ning töötab ka teiste Rooma kuuria ametkondade koosseisudes, sh Vaimulikkonna Kongregatsioonis (alates 2003) ja Uue Evangelisatsiooni Paavstlikus Nõukogus (alates 2011). Alates aastast 1998 on ta Paavstliku Teoloogia Akadeemia liige ning kuulus ka professorite gruppi, kes kaheksakümnendatel asutasid Rooma Paavstliku Püha Risti Ülikooli. Samas töötas ta aastaid fundamentaalteoloogia alalise professorina (nüüdseks emeritus).

Alates aastast 1994 oli Msgr. Fernando Ocáriz Opus Dei generaalvikaar, aastal 2014 nimetati ta prelatuuri abivikaariks.

Social button for Joomla