Katoliku Kirik EestisMaailm vajab taas ema hoidvat pilku

world day of peace pope francis facebookPaavst Franciscus alustas uut aastat pühitsedes Missa Püha Peetruse basiilikas Ülemaailmse Rahu Päeva puhuks. Püha Isa andis välja viienda rahusõnumi kogu maailmale, kus ta kutsus maailma poliitilisi liidreid mitte vastama välgivallale vägivallaga ning manitses aktiivselt tegutsema valitseva kurjuse suhtes.

Paavst Franciscus palus Missal peetud jutlusel, et maailm peab võitlema eelkõige isekuse vastu, mida ta nimetas söövitavaks haiguseks ja maailma ümbritsev hirmuvari peab lõppema. Ta palus Jumalaema, et kodutunne tuleks tagasi kõikide südamesse, kes on selle kaotanud.

Paavst Franciscus ütles, et maailm vajab taas ema pilku. “Ühiskond ilma emata ei ole ainult külm ühiskond, aga ta on kaotanud oma südame, kaotanud kodutunde. Ma olen palju õppinud emadelt kelle lapsed on vanglates, lamavad haiglates või on narkosõltuvuses – ja siiski, olgu väljas külm või soe, vihm või päike, mitte kunagi ema ei lõpeta võitlust nende eest ja soovides vaid parimat oma lapsele. Paavst manitses leidma ja hoidma seda emalikku pilku ja hoolt kogu ühiskonnas. Ta palvetas Jumalaema poole, et tema emalik ettehooldus aitaks kõiki kannatajaid ja abivajajaid.

Ülemaailmset rahupalvepäeva tähistab kogu Kirik juba 50 aastat.

2017. aasta paavsti rahusõnum asub (inglise keeles) SIIN.

Allikas: Rome Reports
2. jaanuar 2017

Social button for Joomla