Katoliku Kirik Eestis"Alandlikkus toob meid lähemale". Püha Missa Malmös 1. novembril 2016

paavstRootsi1.11Paavst Franciscus lõpetas oma apostelliku kahepäevase visiidi Rootsi. Teisel päeval pühitses Püha Isa paavst Franciscus Missa Malmö Swedbank Arena staadionil. Missal oli samuti kaasa teenimas Eesti Rooma-Katoliku Kiriku piiskop Philippe Jourdan ning Läti ja teiste Põhjamaade piiskopid.

Paavst Franciscus märkis Kõigi Pühakute Suurpüha Missa jutluses, et täna meie ei mäleta mitte ainult neid, kes on olnud pühakud läbi aegade Kirikus, vaid meie vendi ja õdesid, kes tasaselt ja vähenõudlikult elavad kristlasena oma igapäevast elu, täis armastust ja usku. “Kindlasti on nende seas palju meie sugulasi, sõpru ja tuttavaid.” “Alandlikkus toob meid lähemale Jeesusele ning ka teistele inimestele.”

“Pühadus seisneb armastuses Jumala ning meie vendade ja õdede vastu,” märkis paavst Franciscus. “Pühadus on mingis mõttes kristlase identiteedi kaart. Meie identiteeti tõendav dokument näitab meid kui Kristusele järgnejaid. Meie kutsume õndsaks, kes järgnevad armastuses Jeesusele, astudes vastu meie ajastu muredele ja kahtlustele.”

Paavst kutsus käima sellel märgitud pühaduse teel ja märkama mahajäätud ning tõrjutud inimesi. “Me peame näitama neile oma lähedust.”

Püha Isa meenutas Missa jutluses samuti Rootsi pühakuid: püha Birgittat, Euroopa kaitsepühakut ja juunikuus kanoniseeritud püha Ema Elisabeth Hesselbladi – pühakud, kes elasid ja töötasid kristlaste ühtsuse nimel.

Peale Missat Angeluse palve järgselt kutsus Püha Isa üles austama ja näitama solidaarsust teiste kirikute vendade ja õdedega ning kristlike kogukondadega.

Paavsti visiidi pikendamine esialgse ühepäevase oikumeenilise kohtumise asemel tulenes Püha Isa soovist olla eeskujuks ja anda tunnistust oikumeeniast ning pühitseda Missat koos Rootsis elavate katoliiklastega.

Rootsi on tuntud katoliiklaste vähesuses poolest ja Rootsis on ametlikult registreeritud 115000 katoliiklast. Mitteametlikult viimaste aastate rändluse tulemusena arvatakse katoliiklasi elavat Rootsis umbes 150000 inimest.

Rootsis on üks piiskopkond, Stockholmi piiskopkond, ning seda juhib rootslane piiskop Anders Arborelius. Rootsi kuulub Skandinaavia Piiskoppide Konverentsi alla, kuna ühe piiskopkonna tõttu ei ole võimalik luua Piiskoppide Konverentsi.

Social button for Joomla