Katoliku Kirik Eestis"Me oleme kutsustud olema üks Jeesuses Kristuses," paavst Franciscus Gruusias

paavstgruusias2Paavst Franciscus kohtus erinevate kristlike kogukondade liikmetega, pühitses Missa, kohtus preestrite, seminaristide ja pühitsetud inimestega Thibilisis Gruusia pealinnas oma apostelliku visiidi teisel päeval. Ta külastas ka ortodoksikiriku vaimset keskust Svietyskoveli katedraali Mtshethas, mis on üks vanimaid Gruusia linnu ja asub Thibilist 20 km eemal.

Reede visiidi esimene päev, 30. september oli paavsti visiidil pühendatud kiriku ühtsusele ja oikumeeniale; teine visiidi päev, 1. oktoober, oli pühendatud katoliiklastele, toimusid vaimsete keskuste ning erinevate kirikute külastamised ning palvused. Paavst soovis kohtuda ka inimestega, kes riigis aitavad vaesemaist vaesemaid ehk nn halastuse misjonäridega.

Kriitilise teemana tõstatas paavst oma teisel visiidi päeval peetud Missal, et täna toimub “globaalne sõda abielu hävitamiseks”. Ta hoiatas, et kaasaegne ühiskond ei saa alluda vaenlasele “sooteooriale”, mis täna hävitab perekonda. Missal kutsus Püha Isa paavst Franciscus usklike olema kui lapsed, kes armastusega embavad Jumalat. Samuti pöördus ta naiste, emade ja vanaemade poole, kui emaliku ettehoolduse hoidjad meie kodudes, kes on meile eeskujuks kui Lisieux Teresa

Missa toimus Thibilisi staadionil, päeval, mis oli pühendatud katoliku pühakule Lisieux Jeesuslapse Teresale.

1. oktoobri õhtupoolikul Mtshethas, Püha Isa kirjeldas kristliku usu identiteeti, mis on alati avatud ja valmis, mitte kunagi ei ole jäik ega suletud, vaid on sügavalt juurdunud kristliku usku. “Me oleme kutsustud olema üks Jeesuses Kristuses,” ütles paavst, “me peame vältima ebakõla ja jagunemist ristitute vahel.” Ta kutsus üles ka kõiki kristlasi vältima suletud mõtteviisi, mis varjutab me elu ja avaldas oma tänulikust et tal oli võimalus seda püha templit külastada Mtshethas.

Pühapäeval, 2. oktoobril külastab paavst Franciscus Aserbaidžaani vabariiki.

Allikas: Vatikani Raadio. Foto: Ansa
1. oktoober 2016

Social button for Joomla