Katoliku Kirik EestisPaavst Franciscus Gruusias

thibilisPaavst Franciscus alustas oma apostelliku visiiti Gruusiasse 30. septembri hommikul Roomast, mis kulmineerub pühapäeval 2. oktoobril, kui paavst külastab peale Gruusiat ka Aserbaidžaani Vabariiki.

Reedel külastab paavst Gruusia pealinna Thibilisi, kohtub vabariigi presidendi Giorgi Margvelashvili ja teiste riigi autoriteetidega ning ortotoksi kiriku patriarhi Ilia Teisega. Kardinal Parolin nentis samuti enne visiidi algust, et apostelliku visiiti Kaukasuse piirkondada tuleb vaadelda kui missiooni rahu ja ühtsuse eest selles rahutus piirkonnas, teatas Vatikani Raadio. Visiidi keskmeks saab olema ühispalvus kristlaste ühtsuse eest Gruusias.

Gruusia riik paikneb Ida-Euroopa ja Lääne-Aasia piiril. Suur- ja Väike-Kaukasuse mäeahelike vahele jääv riik piirneb läänes Musta mere, põhjas ja kirdes Venemaai, lõunas Türgi ja Armeenia ning kagus Aserbaidžaaniga.

Gruusia pealinn ja ühtlasi suurim linn on Thbilisi. Riigi pindala on 69 420 ruutkilomeetrit ning 2015. aastal elas Gruusias umbes 3,73 miljonit inimest.

Põhiseaduse järgi on kirik Gruusias riigist lahutatud, kehtib usuvabadus. Enamik elanikest (82%) on õigeusklikud ja kuuluvad Gruusia Apostlikku Autokefaalsesse Õigeusu Kirikusse. Kiriku roll ühiskonnas on väga suur. Ligi 10% elanikest on islamiusulised, ligi 4% armeenia kristlased ja 2% Vene Õigeusu Kiriku liikmed.

Allikas: Vatikani Raadio, Wikipedia; Foto: Vatikani Raadio
30. september 2016

Social button for Joomla