Katoliku Kirik EestisAssisi kohtumine

AssikohtumineJeesuse janust karjet ristilt kuuleme me täna süütute sõjaohvrite karjetes ülekogu maailma, ütles paavst Franciscus 20. septembri toimunud ülemaailmsel rahupalvusel Assisis. Kristlased on kutsutud üles mõtisklema Kristuse üle „kannatanute häältes, süütute väiksekeste karjetes, kellel keelatakse ilmavalgust näha.“ Palvusel Assisis, millest võtsid osa ka teised kristlikud usujuhid, kaasaarvatud Konstantinoopoli oikumeeniline patriarh Bartolomeus ja anglikaani kiriku pea, Cantebury peapiiskop, Justin Welby, tervitas Püha Isa ka mitmeid põgenikke ning sõjategevuses kannatanuid. Üks neist oli noor naine Iraagi Sinjari piirkonnast, kes elas üle 2014 aasta augustis Islami Riigi poolt korralgatud veresauna. „Ma tänan teid, et olete meie eest palvetanud ja meid toetanud, meie genotsiidi teadmiseks võttes“, ütles ta paavstile. „Te olete palju kannatanud. Ma palvetan, ma palvetan teie eest kogu südamest“ ütles paavst oma kätt naise südamele asetades.


Pärast lõunat tosina põgeniku ja sõjaohvriga, läksid Püha Isa ja teised kristlikud usujuhid palvetama Püha Franciscuse basiilikasse. Teiste religioonide esindajad suundusid Assisi eripaigusse, et palvetada rahu eest nende religioonides. Ühispalvusel palvetati riikide eest, kus vägivald ja konfliktid jätkuvad, mis põhjustavad kannatusi paljudele süütutele meestele, naistele ja lastele. Palveteenistus algas sõnaliturgiaga. Igale lugemisele järgnes meditatsioon.

Paavst Franciscus kutsus kristlasi üles olema „elu puud, mis imavad endisse ükskõiksusest põhjustatud kahju taasavad puhta armastuse õhu maailmas.“

Üheskoos teiste religioonide esindajatega tähistatakse 30 aasta möödumist Ülemaailmsest Rahupalvepäevast, mis toimus püha paavst Johannes Paulus II eestvedamisel 1986. aastal.

Social button for Joomla