Katoliku Kirik EestisPaavst Franciscus võib külastada Venemaad või Valgevenet

28599274576 6eec609f8f z"Ma usun, et Franciscus külastab Venemaad või Valgevenet ja tema visiit Poola on samm selles suunas," rääkis KAI-le (Poola Katoliku Infoagentuurile) Tadeusz Kondrusiewicz, Minsk-Mohilevi metropoliit-peapiiskop Valgevenes. Peapiiskop Kondrusieiwcz märkis, et Poola visiidile saabudes ja oma avakõnes Poola riigiesindajatele, puudutas paavst Franciscus suure tähtsusega teemat. Nimelt ütles ta Wawelis, et tal on hea meel tulla Kesk- ja Ida-Euroopasse. On selge, et see on tema jaoks oluline visiit. Nüüd on saabunud aeg teha veel üks samm Ida-Euroopasse. Ma usun, et lõpuks jõuab ta Venemaale või Valgevesse.“Peapiiskop Kondrusieiwcz tunnistas, et see on tema üheksandad Ülemaailmsed Noortepäevad. Ta meenutas, et osales esimest korda Ülemaailmsel Noortepäeval 1991. aastal Częstochowas koos peaaegu saja tuhande palveränduriga toonasest Nõukogude Liidust. „Tollal osundas Johannes Paulus, et Euroopa peaks hingama oma mõlema üheskoos ja nüüd Franciscus järgneb oma eelkäija jälgedes. Tegelikult näeme Euroopat, mis on taasühinenud ja nende lapsed, kes 25 aastat tagasi  osalesid Noortepäeval, võtavad osa sellest Krakowis,“ märkis peapiiskop.

Tema Ekstsellentsi sõnul elame me täna teistsuguses maailmas ja oleme vastamisi erinevate väljakutsetega. Sellest hoolimata peab Noortepäev jätkama kaasaegses maailmas, nagu Franciscus meile meenutas, usu ja vendluse palverännakuna. See on see, mida ta ise Noortepäevalt ootab. „Hoolimata majanduskriisist ning sõja ja terrorismi ohust, on selline tunnistus midagi sellist, mida meil on väga vaja,“ lisas ta.

Nagu peapiiskop osundas, vajame me kõigepealt seda, mis on Noortepäeva olemus, nimelt Taevast armu. Ta selgitas lisaks, et see on „mitte ainult kristliku usu fundamentaalne tõde, vaid meie kaasaegse maailma aluseks olev lootus. Me kogeme täna seniolematut usukriisi ja seda usku tuleb pidevalt kuulutada, just nagu paavst Franciscus seda teeb sagedasti öeldes, et Jumal armastab meid ning ta julgustab  meid usaldama Issanda armu.“

Peapiiskop Kondrusiewicz märkis, et teda saadab Noortepäeval Krakowis 5000 valgevenelast, peamiselt katoliiklast, kuid ka ortodokseid noori. 

Foto: Mazur/episkopat.pl

Social button for Joomla