Katoliku Kirik EestisPüha Isa üldaudientsil: "andestage üksteisele!"

paavstaudientsilÜldaudientsil kutsus paavst Franciscus palvetama püha Joosepi eeskostel kõikide meie perekondade eest. Paavst alustas kolmapäevast üldaudientsi sõnadega: „Kui teil on keegi kauge sugulane, kellega pole ammu suhelnud või kes vajab leppimist, siis hea on nüüd seda teha Halastuse aastal. Andestage üksteisele. Kallistage üksteist.“ Kolmapäevasel üldaudientsil Peetruse väljakul tegi paavst Franciscus erilise üleskutse Lähis-Ida kristlaste eest. “Jumal ei vaiki kannatajate ning nutjate kõrval. Ta ei vaiki ebaõigluse ja tagakiusamise hetkel, pigem sekkub ja lunastab halastuses. Püha Isa tunneb suurt muret Lähis-Ida olukorra pärast, kus paljud iga päev kannatavad ning kristlased on tagakiusatud.

Juubeliaastale kohaselt, tõi paavst Franciscus Püha Peetruse väljakule kogunenud rahvale oma sõnumi halastusesest ja halastustegudest, märkides, et Jumala halastust ei saada kunagi ükskõiksus. „Jumal ei ole ükskõikne nende suhtes, kes on muserdatud, valus, kannatavad vägivalda – meie südame pöörduvad sealjuures kõvaks ja suutmata pöörduda usalduses Tema poole.“ Paavst selgitas, et Jumal armastab kõiki inimesi eriliselt ning temale omasel priviligeeritul viisil. Püha Isa julgustas inimesi avastama Tema reaalsust ja tegema halastustegusid Halastuse aastal.

Üldaudients lõppes tsirkuse atraktsiooniga, kus kohale tulnud akrobaadid ja klounid tegid etteaste Püha Isale, kes peale etteastet teavitas kõigile, et ilu peab olema inimese hinges. Kui ilu on hinges, siis Jumal on lähedal inimesele.

Social button for Joomla