Katoliku Kirik EestisPaavst Franciscuse soovitatud eesmärgid uueks aastaks

PaavstVatikanisKui paavst Franciscus kohtus enne jõule Vatikani töötajatega, kellest enamus olid töötavad pereinimesed, palus ta neil teha kümmet asja. Nimekiri kõlas justkui ettepanekutena, mida võiks uuel aastal eesmärgiks võtta.

 

  

 

“Hoolitsege oma vaimuelu eest, oma suhte eest Jumalaga, sest see on aluseks kõigele, mis me teeme ja oleme”.
“Kandke hoolt oma pereelu eest, andes oma lastele ja lähedastele mitte üksnes raha, vaid valdava osa oma ajast, tähelepanust ja armastusest.”
“Hoolitsege oma suhete eest teistega, kandes usu üle oma ellu ja muutes oma sõnad headeks tegudeks, eriti puudust kannatajate suhtes.
“Olge oma sõnades ettevaatlikud, puhastage oma keel solvangutest, labasusest ja maisest mandumisest”

“Ravigem südamehaavad andeksandmise palsamiga, andestades neile, kes on meile haiget teinud ja ravides haavu, mida oleme ise põhjustanud teistele.”
“Olge hoolsad oma töös, tehes seda entusiasmi, alandlikkuse, pädevuse ja kirega ning vaimus, mis oskab tänada Jumalat.”
“Olge ettevaatlikud kadeduse, lihahimu, viha ja negatiivsete tunnetega, mis neelavad meie sisemise rahu ja muudavad meid laastatud ja hävitavateks inimesteks.”
“Hoidke end eemal vihast, mis võib viia kättemaksuni; laiskusest, mis viib eksistentsiaalse eutanaasiani; teistele näpuga näitamisest, mis viib uhkuseni; ja pidevast kaeblemisest, mis viib depressioonini.”
“Hoolitsege nõrgemate vendade ja õdede eest…vanurite, haigete, näljaste, kodutute ja võõraste eest, sest meie üle mõistetakse kohut selle põhjal.”
“Tehke nii, et jõulud oleksid Jeesuse, mitte poodlemise päralt.”

Social button for Joomla