MaarjapaisPaavsti välisvisiit Egiptusesse 28.-29.04

Loe edasi: Paavsti välisvisiit Egiptusesse 28.-29.04Paavst Franciscus sõidab reedel, 28. aprillil 2-päevasele visiidile Egiptusesse. Apostelliku välisvisiidi ajal paavstil on plaanis pühitseda Missat, osaleda rahukonverentsil, kohtuda vaimulikkonnaga, julgustada väikest kristliku kogukonda Egiptuses ja muidugi edendada ning süvendada religioonidevahelistes dialoogi peamiselt moslemite seas. Üks visiidi tipphetki on kohtumine Kopti õigeusu patriarhi Tawadros II-ga.

Paavst Franciscus mälestas palvusega XX ja XXI sajandi märtreid

Loe edasi: Paavst Franciscus mälestas palvusega XX ja XXI sajandi märtreid

Paavst Franciscus mälestas laupäeval, 22. aprillil  XX ja XXI sajandi märtreid Rooma Püha Bartolomeo kirikus.

Tema Pühaduse paavst Franciscuse kõne palvusel Rooma Püha Bartolomeo kirikus.
Me oleme tulnud palverännakule siia Püha Bartolomeo kirikusse Tiberi saarel, et palvetada kõigi märtrite eest, sest vanade ajalooliste märtikannatuste mälestusega on ühendatud tänaste uute märtrite julm surm – paljud kristlastest märtrid, kelle on tapnud eelmise sajandi ideoloogiad; ja tänased märtrid, kes on tapetud, sest nad olid Jeesuse jüngrid. See meenutus varajaste ja viimaste märtrite tunnistusest kinnitab teadlikust, et Kirik on Kirik kui ta on märtrite Kirik. Märtrid on need kes, nii nagu on kirjutatud Ilmutusraamatus: «Need on need, kes tulevad suurest viletsusest ning on pesnud oma rüüd ja teinud need valgeks Talle veres» (7:13).

URBI ET ORBI 2017

Loe edasi: URBI ET ORBI 2017Ülestõusmispühade läkituses "Urbi et orbi" ("Linnale ja maailmale") palvetas paavst Franciscus nende eest, kes kannatavad sõja, näljahäda ja poliitiliste rahutuste tõttu, pöörates erilist tähelepanu Süüriale, aga mainides ka Ukrainat ja konfliktitsoone Aafrikas. Ta avaldas lootust, et Jeesuse enda kannatused toetavad jõupingutusi, mida teevad need, kes on aktiivselt pühendunud Süüria tsiviilelanikkona kannatuste leevendamisele. Paavst palvetas rahu eest kogu Lähis-Idas, alates Pühast Maast ja lõpetades Iraagi ja Jeemeniga.Ta võttis sõna ka vaenutegevuse ja näljahäda vastu Aafrikas, eelkõige Lõuna-Sudaanis, Sudaanis, Somaalias ja Komgo Demokraatlikus Vabariigis.

Rouenis alustati isa Hameli õndsakskuulutamise protsessiga

Loe edasi: Rouenis alustati isa Hameli õndsakskuulutamise protsessigaRoueni peapiiskop Dominique Lebrun teatas kriisamimissal neljapäeval 13. aprillil Roueni katedraalis, et isa Hameli õndsakskuulutamise protsess on avatud Roueni piiskopkonnas.

26. juuli 2016 hommikul kaks meest tungisid Saint-Étienne-du Rouvray kirikusse Roueni lähedal ning Missa ajal tapsid kogudusepreestri isa Jacques Hameli.

See on õndsakskuulutamise esimene etapp piiskopkonnas, millele järgneb Rooma faas ehk ametlik töö Pühakute Kongregatsiooni juures Vatikanis. Õndsakskuulutamise protsess kestab ligikaudu 5 aastat.

Peale õndsakskuulutamist toimub järgmine faas - pühakuks-märtriks kuulutamine, milleks võib kuluda veel paar aastat.

 

Allikas: ajaleht La Croix, 13. aprill 2016

Noortepäeva Risti ja Salus Populi Romani ikoon saadeti Roomast teele Panamasse

Loe edasi: Noortepäeva Risti ja Salus Populi Romani ikoon saadeti Roomast teele PanamassePühapäeval 9. aprillil, Palmipuudepühal andis oma õnnistuse paavst Franciscus Ülemaailmse Noortepäeva sümbolitele – Ristile ja Salus Populi Romani, Pühima Neitsi Maarja ikoonile – Püha Peetruse väljakul toimunud Missal. Rist anti üle Poola noorte poolt, kes korraldasid 31. Ülemaailmset Noortepäeva 2016. aastal Krakowis, Panama noortele. Järgmine Ülemaailmne Noortepäev toimub Panamas jaanuaris 2019. Ülemaailmne Noortepäeva rist valmistati 1983. aastal, et tähistada Lunastuse Juubeliaasta algust (25.03.1983–22.04.1984).

Püha Juubeliaasta Esimesel Ülestõusmispühal andis paavst Johannes Paulus II risti noortele, öeldes: “Ma usaldan teie kätte selle Juubeliaasta märgi: Kristuse Risti! Kandke seda läbi maailma märgina Kristuse armastusest inimkonna vastu ja kuulutage kõigile, et üksnes Kristuse surmas ja ülestõusmises võime leida pääsemise ning lunastuse.”

Paavst Palmipuudepüha Missal: lõpetage see terror maailmas

Loe edasi: Paavst Palmipuudepüha Missal: lõpetage see terror maailmas

"Mul on kurb teatada, et kuulsin Palmipuudepüha hommikul, et Egiptuses kopti kirikutes toimusid plahvatused ja seal on palju hukkunuid. Palvetagem nende eest," ütles paavst Franciscus Palmipuudepüha Missal Vatikanis. Paavst Franciscus saatis kaastundeavalduse kopti kiriku peale paavst Tawadros II-le Palmipuudepüha hommikul.

Egiptuses toimus kaks plahvatust Palmipuudepühal, kolm nädalat enne paavst Franciscuse ametlikku visiiti Egiptusesse, Tanta linnas Niiluse delta aladel Mar Girgisi (Püha   Jüri) kopti kirikus hukkus Missa ajal 27 inimest ning vigastatuid on eri andmetel 78 inimest. Teine plahvatus toimus Alexandria linnas, mis on vana kopti kiriku keskuseks. Plahvatus toimus Püha Markuse kirikust väljas, mille tulemusena hukkus 16 inimest ja on üle 40 haavatu. Paavst Franciscus väljendas oma kurbust Palmipuudepüha Missal Vatikanis ja ütles, et “lõpetage see terror maailmas”.

Paavst Franciscus: leidke ilu väikestest asjadest. Noorte palvevigiilia Santa Maria Maggiores

Loe edasi: Paavst Franciscus: leidke ilu väikestest asjadest. Noorte palvevigiilia Santa Maria Maggiores “Noored - tulevik on teie käes! Ärgem jääge diivanil lesivateks pensionärideks. Olge julged! Ma juba Krakowis rääkisin, et noored ei tohi jääda diivanitele lesima, sest teie käes on elu, ja niisamuti kogu kirik peab elama koos teiega. Ja ma ütlen, et 2018. aastal toimuv Sinod peab toimuma koos noortega, mitte olema nagu parlament, kus otsustatakse midagi noorte heaks,” ütles Palmipuudepüha eelõhtu palvevigiilial mitmete sadade noorte ees paavst Franciscus Santa Maria Maggiore kirikus Roomas.

"Ma tean, et täna teil on raske. Pole tööd, ja pole alati võimalik head haridust omandada, ning raske on integreeruda ühiskonda, kuid ärge muutuge ükskõikseks ning kaotagem lootust. Te peate edasi minema, tegutsema, unistama ja julgema riskida."

Paavst palvetab Peterburgi ja Süüria terroriohvrite eest

Loe edasi: Paavst palvetab Peterburgi ja Süüria terroriohvrite eest  Paavst Franciscus pöördus kõigi rahvusvaheliste liidrite poole seoses teisipäeval, 4. aprillil toimunud Süüria terrorirünnakuga, kus hukkus 72 inimest, neist 20 olid lapsed. Paavst märkis oma pöördumises avalikkusele (üldaudientsil Roomas, 5. aprillil), et viimastel päevadel toimunud sündmused Peterburgis ja Süürias märgivad õudust, mis on vastuvõetamatu. “Ma mõistan hukka tapatalgud Süürias, kus hukkus palju abituid inimesi”. Paavst ütles, et ta palvetab ohvrite ja nende lähedaste eest, kuid ta palub tungivalt peatada toimunud tragöödia ja leevendada olukorda Süürias. “See sõda on juba liiga kaua kestnud,” märkis paavst Franciscus. Ta julgustas inimesi maailmas aitama abivajajaid konfliktipiirkondades ja avaldas kaastunnet kõikidele hukkunud omastele Süürias ja Peterburgis.

Euroopa valitsusjuhid kohtusid paavst Franciscusega

Loe edasi: Euroopa valitsusjuhid kohtusid paavst Franciscusega"Euroopa elujõud peab olema solidaarsus," nentis paavst Franciscus kohtumisel 27 EL juhiga Vatikanis, sh. Eesti peaministri Jüri Ratasega. "Euroopa pole bürokraatiamasin, Euroopa tähendab elu - inimväärikat elu!" Paavst märkis, et 60. aastat tagasi, Rooma leppe asutamisel oli noor Euroopa täis indu ja elujõudu. Ta pani mõtlema Vatikani tervitama tulnud riigijuhte, kas sama innukus valdab valitsusjuhte ka täna? "Euroopa leiab uut lootust kui ta on avatud tulevikule; kui ta on avatud noortele inimestele, pakkudes neile hariduse ja tööturu võimalusi; avatud peredele, mis on ühiskonna toimimise tuum; kui austab ja teadvustab oma kodanike; ja kui võimaldab oma lastel elada ilma hirmuta ja kaitseb elu kogu selles peituva pühadusega."

Paavst sõidab Egiptusesse

Loe edasi: Paavst sõidab Egiptusesse

Paavst Franciscus sõidab visiidile Egiptusesse. Apostellik välisvisiit leiab aset aprillikuus peale Ülestõusmispühi, teatas Püha Tool 18. märtsil.

Visiit toimub 28 kuni 29. aprillini 2017. Paavst külastab Kairot ning kohtub Egiptuse riigipeaga ja erinevate usuliidritega. Tegemist on kaheksateistkümnenda paavst Franciscuse välisvisiidiga.