Katoliku Kirik EestisKorraldused seoses eriolukorraga katoliku kirikus

Eesti Vabariigi Valitsuse otsuse alusel on keelatud avalikud jumalateenistused ja teised suure osavõtjate arvuga kiriklikud talitused. Seoses sellega esitame piiskop Philippe Jourdani otsuse jätta avatuks kirikud isiklikuks palvetamiseks.

Rooma-Katoliku Kiriku kogudused on avatud palvetamiseks kirikute tavapärasel lahtioleku ajal.  Peeter-Pauli katedraal: pühapäeviti kella 13 kuni kella 17 argipäeviti kella 10 kuni kella 17.

Jäävad ära kõik Missad. Piiskop annab dispensa (kanoonilise vabastuse) osalemast pühapäevastel ja suurpühade Missadel, kuid Armulauda võivad tulla inimesed pühapäeval vastu võtma individuaalselt Peeter-Pauli katedraali kell 13, 14, 15, 16 ja 17 ning argipäeviti kell 12, 17.30. Enne Armulaua vastuvõtmist peab katoliiklane lugema patutunnistust ja Meie Isa palvet. Samuti võimaldame inimestele pihisakramendi vastuvõtmist Peeter-Pauli katedraalis enne Armulaua vastuvõtmist.

 

Oleme taganud võimaluse Missaga ühineda internetivahendusel pühapäeviti Katoliku Kiriku Youtube kanalil - https://www.youtube.com/katolikuee:

- kell 10.00 poola keeles
- kell 11.30 eesti keeles
- kell 18.00 vene keeles

ja

argipäeviti kell 18.00 eesti keeles.

Pirita kloostris Missad on vaid orduõdedele! Samuti on suletud Dominiiklaste kloostri kabel teenistusteks! Ka Risitiku tn Ema Teresa õdede kabel on nende õdede privaatseteks Missadeks. 

Jälgige ka kõiki üle Eesti katoliku kogudustes toimuvat, võttes ühendust kogudusereestriga.

Soovitame kõigil võtta aega sel keerulisel ajal palveks ja eriti palume palvetada roosipärga.

Hoidke oma tervist ja kui tunnete, et olete haigestunud või ei tunne ennast hästi, püsige kodus! Kirik teeb kõik, et toetada teie hingeelu.

Anname koheselt teada võimalikest muudatustest katoliku kiriku kodulehekülje www.katoliku.ee ja katoliku kiriku sotsiaalmeedia (FB) kanali kaudu.

Social button for Joomla