Katoliku Kirik EestisLaupäeval, 25. augustil 2018 toimub Viru-Nigula palverännak

31 ViruNigulaIlusaks traditsiooniks saanud Viru-Nigula palverännak toimub laupäeval, 25. augustil 2018.  

„Kus on Peetrus seal on Kirik”
püha Ambrosius

Ootame koos Maarjaga kohtumist püha Isa Francisusega.

AJAKAVA
11.00 Püha Missa
12.30 Kohvipaus
13.15 Adoratsioon pool tundi vaikuses
14.00 Protsessioon

Tallinnast bussiga tulijatel palume registreerida Peeter-Pauli koguduse kantseleis ja see maksab 10 euro.

Buss väljub kell 8 Mere pst. 5.

Katoliiklaste tuntuim palverännaku paik Eestis on Viru-Nigula Maarja kabel. Viru-Nigulasse traditsiooniliselt tehakse ühine palverännak kord aastas, juulikuu alguses heinamaarja püha paiku (käesoleval aastal siiski augustikuus) austades sellisel viisil Neitsi Maarjat. Kuid Viru-Nigulasse saabub ka külastajaid väljapoole Eestit ja iga aastaga saavutab Viru-Nigula populaarsust üha enam erinevate palverändurite poolt üle maailma, et austada Neitsi Maarjat Maarjamaal.

Teisteks tuntuimaiks palverännu paikadeks on näiteks Padise kloostri varemed, Vastseliina linnusekabel ja Tallinna Toomkirik. Igal aastal osaleb palverännakul keskmiselt 100-150 inimest üle Eesti. Palverännak algab Püha Missaga Viru-Nigula kirikus ja peale Missat suundutakse üheskoos protsessioonil Viru-Nigula kabeli varemete juurde.

Viru-Nigula Maarja kabel on rajatud 13. sajandil. Arvatakse, et kabel rajati tähistamaks venelaste üle saavutatud võitu 1268 Liivi ordu ja venelaste vahel toimunud lahingus. Pärast luterlikku reformatsiooni jäi kabel hoolduseta ja muutus rahvaliku ebausu keskuseks, mis 17. saj keskel põhjustas osalise lammutamise ja järgneva lagunemise. Täna on näha endisest kabelist säilinud otsaviilu. Kabel on haruldane, kuna erineb samal ajal püstitatud hoonetest idast tulnud ehituslaadi poolest. Huvitav teada, et tegemist on vanima kivist sakraalehitis Virumaal.

Social button for Joomla