Katoliku Kirik EestisPaavsti visiit Balti riikidesse

paavstmissal

Püha Tool teatas neljapäeval (5.juulil), et paavst Franciscus peab septembris kolmes Balti riigis Püha Missa ja soovib kohtuda võimalikult palju noortega, põhjusel, et oktoobrist hakkab Roomas Piiskoppide Sinod, mis on pühendatud noortele ning nende kutsumuste küsimustele. Tallinnas toimub noortekohtumine EELK Kaarli kirikus 25. septembri hommikupoolikul ja Püha Missa pühitseb paavst Franciscus Vabaduse väljakul õhtupoolikul. Missale on vajalik registreerimine (vt. www.paavsteestis.ee). Registreerida on võimalik ka järgneva lingi alt: Paavsti Missa.

Täpsema aja ja logistika noortekohtumisele ja Missale annab teada septembris Rooma-Katoliku Kirik Eestis.

Leedus, kus usklike enamuse moodustavad katoliiklased, külastab Püha Isa Vilniuse Püha Neitsi Maarja Koiduväravat ning peab 23. septembril Kaunases pargis Missat. Katedraali väljakule Vilniusesse on oodata kümneid tuhandeid noori nii Balti riikidest kui ka Poolast.

Lätis, kus suur osa riigi kristlastest on kas õigeusklikud või protestandid, peab Franciscus 24. septembril Riias oikumeenilise kohtumise ning külastab Püha Jakobi kirikut ning Aglonat Lõuna-Lätis. 

Lähem info Eesti visiidi ametlikul kodulehel: www.paavsteestis.ee

Social button for Joomla