Katoliku Kirik EestisKunstialbumi La Capella Sistina esmaesitlus Eestis

sixtusekabelVatikani muuseumi kureeritud ning kirjastuse Scripta Maneant poolt 2017.a välja antud Sixtuse kabeli restaureerimist ning digitaliseerimist kajastava kunstialbumi La Capella Sistina esmaesitlus Eestis toimub neljapäeval, 14. juunil kell 15 Niguliste Muuseumis.

Album sisaldab kuulsa renessansiajastu kunstniku Michelangelo loodud Sixtuse kabeli laemaali (1508-1512) ja altariseina maali „Viimne kohtupäev” (1536-1541) üks-ühele mõõtkavas reprosid ning itaalia - ja ingliskeelset saateteksti teoste loomisest. Tegemist on monumentaalse teosega, mis koosneb kolmest köitest mõõtudega 61 x 43,5 cm, sisaldab 778 lehekülge ning kaalub 27 kg. Albumi värvide trükitäpsus vastab 99,9% originaalile ning kasutatud trükitehnika loob kujutistest 3D mulje.

Sixtuse kabeli freskod on Michelangelo üks kuulsamaid säilinud teoseid, mis lõhkus mitmeid oma ajastu arusaamu ja reegleid. Tegemist on esmakordse võimalusega näha kunstniku freskosid „käegakatsutavast” kaugusest. Maali loomisest ja seda ümbritsevatest lugudest räägib Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse doktorant Liisa-Helena Lumberg.

 

Renessanssmuusikat teeb Rondellus.
Suupisted toob lauale Tuuleveski.

Täiendavat infot teose kohta leiate La Capella Sisitina kodulehelt (eestikeelne versioon).
Kirjastaja: Scripta Maneant.
Kuraator: Vatikani muuseum.
Hiljem on albumiga võimalik tutvuda Goldenmark Eesti esinduses aadressil Pärnu mnt 18, Tallinn.

Kontakt: Andrus Rumm
+372 51996966

või ka

Marge-Marie Paasilt Katoliku Kirikust,

Social button for Joomla