Katoliku Kirik EestisKui loeksin sinu heateod üle, oleks neid rohkem kui rannaliiva

EmavimalapiritalEsmaspäeval, 30. aprillil 2018 tähistasid tänumissaga Ema Vimala ja õde Ingeborg Pirita kloostris pühendunud elu Hõbejuubelit.

Tähistada õdede pühendunud elu Hõbejuubelit Birgitiinide ordu perekonnas, on kingitus kogu Katoliku Kirikule ning me täname selle eest Jumalat. Ta  on jaganud meie kallitele õdedele Ingeborgile ja Vimalale viimased 25 aastat suurt armu, tingimusteta armastust, mida  nad on elanud ehtsas Birgitiinide ordu eluviisis ning pühendunud teenimisele Mehhikos, Indias, Itaalias, Šveitsis, Inglismaal ja Eestis. Kogu katoliku pere Eestis on väga tänulik selle eest ja õnnitleb ema Vimalat ja õde Ingeborgi.

Ema Vimala tänukõne Pirita kloostris 30. aprillil 2018 A.D.


Ma sooviksin teile tänu avaldada järgmiste psalmi sõnadega: "Kui loeksin sinu heateod üle, oleks neid rohkem kui rannaliiva."
Koos õde Ingeborgiga väljendan ma südamlikku tänu Jumalale, kes on meid õnnistanud, kinkides meile elu ja Ristmise armu. Ühtlasi voolab meie südametest tänumeel kutsumuse eest Birgitiinide Ordusse. Jumala armastus, tugevus ja toetus on võimaldanud meil näha tänast päeva ning me saame väljendada oma alandlikku tänu, et ta on meid viimase kahekümne viie aasta jooksul jätkuvalt hoidnud täielikus pühendumuses Temale ja tema rahvale.


Minu süda sulab tänutundest, kui mõtlen kõigile neile, kes on aidanud meil tänasesse päeva jõuda: meie vanematele, vendadele ja õdedele, meie kloostriülematele ja vaimulikele isadele, kes kahjuks ei saa meiega füüsiliselt kohal olla sellel Tänumissal. Igaüks neist on mänginud tähtsat rolli meie kasvatamises birgitiinide eluviisis. Praegusel hetkel peame neid meeles ja palvetame nende eest.


Ma olen tõesti õnnelik, et te kõik olete siin kohal sellel rõõmsal sündmusel, et muuta meie pidupäev täielikuks. Ma olen väga tänulik kõigile kohalolevatele preestritele, ning eriti Teie Ekstsellentsile, kes oma isalikus hooles tulite pühitsema Missat tulihingeliselt ja pühendunult, et jagada meile Jumala Sõna ning toita meid Eluleivaga. Tänan teid, isad.


Minu kohus on väljendada erilist tänu Maestrotele, Jan-Eik Tulvele ja Margo Kõlarile ja kogu koorile, kes valmistasid nii kaunikõlaliselt ette kõik kiituslaulud, mis tegid selle päeva veelgi ilusamaks. Tänan, kallid Jan-Eik ja Margo, Teie erilise pühendumuse, hoole ja huvi eest meie vastu.


Samuti olen tänulik igale liikmele meie religioosses kogukonnas, kes ennast säästmata panustasid kõik oma talendid ning aja, et see päev õnnestuks! Tasugu Jumal teile, armsad õed. Ma sooviksin tänada kallis ema Teresat ja teisi kallid õdesid Jerusalemmast ja Soomest, kes olete tulnud meie rõõmu jagama.
Me oleme igavesti tänulikud igale siinviibijale teie kohalolu eest. Ma lõpetan ühe palvega: nii nagu meie kostame teie eest, hoidke ka teie meid oma palvetes, et kõnniksime aina edasi meie eluteekonnal.

Tänan teid!

Mõned fotod sündmuselt on leitavad Katoliku Kirik Eestis Facebooki lehel.

Social button for Joomla